Na Mladoboleslavsku hoří les, kvůli obtížnému terénu hasiči nasadili vrtulník

 Na Mladoboleslavsku hoří les, kvůli obtížnému terénu hasiči nasadili vrtulník

Foto: ilustrační

Les u Žehrova na Mladoboleslavsku dnes večer zasáhl požár, kvůli obtížnému terénu byl nasazen i vrtulník. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř kvůli většímu počtu zasahujících jednotek. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora. Hašení požáru postupuje kvůli těžkému terénu a tmě pomalu, informovali večer hasiči na síti X.

Reklama

„Je to nepřístupný a složitý terén. Přístupové cesty jsou navíc zatarasené popadanými stromy, takže se tam nemůžeme dobře dostat,“ řekl před 21:00 Sýkora. „Vrtulník jsme proto povolali, abychom se zorientovali, jak to tam vypadá, a aby dokázal udělat pár shozů (vody), než bude muset přestat kvůli tmě,“ doplnil.

Před 22:00 hasiči na sociální síti informovali, že vhledem k denní době museli letecké hašení ukončit. „Z důvodu velmi těžkého terénu a naprosté tmě pokračují hasební práce pomalu a s ohledem na bezpečnost zasahujících hasičů,“ uvedli.

Středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) napsala, že místo požáru hlídají dobrovolní hasiči. Letecké hašení bude pokračovat v pátek podle požadavku hasičů, dodala.
zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This