Na parkovišti v Mladé Boleslavi vzniká nové testovací místo

 Na parkovišti v Mladé Boleslavi vzniká nové testovací místo

Foto: mb-net.cz

Město aktuálně pracuje na zřízení dalšího místa, kde se budou moci lidé bezplatně podrobit antigennímu testu na nemoc covid-19. Nové testovací místo vzniká na parkovišti na Komenského náměstí (u 1. základní školy) a v provozu by mělo být během příštího týdne. Informoval dnes magistrát města.

Nové testovací místo tak doplní kapacity centra v Domě kultury, které jsou vzhledem k nařízení vlády často vyčerpané.

Na test se lidé mohou předem objednat, aby byl celý proces rychlejší, nicméně místo bude k dispozici i neobjednaným. Nutné bude dostavit se pouze s občanským průkazem a kartičkou zdravotní pojišťovny. Testování je možné zdarma každé tři dny.

Místo se skládá ze dvou kancelářských buněk, z nichž jedna bude sloužit jako registrační a druhá jako vlastní odběrné místo, dále zde jsou umístěny dvě mobilní toalety, jedna pro personál a druhá pro občany.

Kapacita testovacího centra je plánována na stovky testů za den, zpočátku bude v provozu ve všední dny od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin, pokud bude zájem ze strany veřejnosti, může dojít i k rozšíření provozní doby.

Magistrát má na starosti vybudování zázemí, samotné testování pak bude provádět společnost Medical Testing ve spolupráci s Českým červeným křížem Praha.

Co se týče vlastního testu, jedná se o testovací sadu na antigen SARS-CoV-2 pro akutní fázi infekce s názvem Ecotest. Ta byla hodnocena ministerstvem zdravotnictví R jako jedna ze tří nejlepších, některé zdroje dokonce uvádějí, že se tato sada umístila na prvním místě hodnocení ministerstva.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This