Nová budova hlavního nádraží v Mladé Boleslavi by se mohla začít stavět příští rok

 Nová budova hlavního nádraží v Mladé Boleslavi by se mohla začít stavět příští rok

Studie nového hlavního nádraží v Mladé Boleslavi, kterou zpracovala společnost Afry CZ. Zdroj: afry.cz

V Mladé Boleslavi by se příští rok mohla začít stavět výpravní budova hlavního nádraží, která nahradí nevyhovující objekt. Správa železnic (SŽ) připravuje projektovou dokumentaci, na podzim by mohla vyhlásit tendr na zhotovitele. Vyplynulo to z pracovního jednání k velkým dopravním stavbám na Mladoboleslavsku, které se za účasti ministra dopravy Martina Kupky uskutečnilo minulý týden. Novinářům to dnes řekl mladoboleslavský primátor Jiří Bouška.

Reklama

„Jsme připraveni tam potom připravit přednádražní prostor tak, jak jsme deklarovali,“ řekl Bouška. Podle Boušky je jedním z projektů, které bude město financovat z programu Integrovaných teritoriálních investic (ITI), terminál. „Logicky s tím čekáme na to, až se začne realizovat výpravní budova,“ doplnil.

S rekonstrukcí kolejí, nástupišť a vybudováním podchodu s bezbariérovým přístupem se počítá až v další etapě. „Budova bude navržená tak, aby se tam do budoucna daly eventuálně dělat podchody, až se bude upravovat celé kolejiště,“ doplnil Bouška.

Zdroj: afry.cz
Zdroj: afry.cz

Rekonstrukce mladoboleslavského nádražního komplexu je v plánu několik let. V původní projektové dokumentaci se počítalo 130 miliony korun. Podle studie, kterou zpracovala společnost Afry CZ, má nová jednopodlažní budova kombinovat historické a moderní prvky, má mít například i zelenou střechou a solární panely.

Zdroj: afry.cz

Výpravní budova nádraží je jednou ze staveb, které na základě vládního usnesení slíbil v roce 2018 městu a automobilce Škoda Auto stát. K dalším projektům patří například rozšiřování třídy Václava Klementa, sjezd do průmyslové zóny Plazy nebo další etapa přestavby mimoúrovňové křižovatky na dálnici D10 u Kosmonos, která by měla být dokončena v květnu příštího roku.

Zdroj: ČTK

Reklama

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This