Nová jídelna v Klaudiánově nemocnici zahájí provoz v září

 Nová jídelna v Klaudiánově nemocnici zahájí provoz v září

Stavba nového stravovacího provozu v Klaudiánově nemocnici / Foto: klaudianovanemocnice.cz

V mladoboleslavské nemocnici vznikla nová jídelna, provoz zahájí v září. Nyní pokračují práce na stavbě nové kuchyně. Investice sníží provozní náklady a zlepší kvalitu připravované stravy, informovala v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Reklama

Budování nového stravovacího provozu mezi parkovacím domem a budovou interny začalo loni v říjnu. Jeho součástí bude i zelená střecha s malým parkem. Nahradí zastaralou budovu i technologie, které už nevyhovují aktuálním potřebám. Náklady na stavbu dosáhnou 60 milionů korun bez DPH a a vybavení zhruba 70 milionů korun bez DPH.

 V tuto chvíli je hotová nová jídelna. Zaměstnanci nemocnice se v nové jídelně poprvé najedí začátkem září.
Nadále pokračují stavební práce na samotné kuchyni, která je v tuto chvíli dočasně oddělena od hotové části tak, aby stavba nezasahovala do budoucího provozu jídelny.

Při hodnocení kvality péče ve zdravotnickém zařízení, hraje velmi důležitou roli kvalita stravování. Pacienti jistě ocení nejen kvalitní a pestrou stravu s využitím čerstvých surovin, ale též její přípravu pomocí moderních technologií a servírování v tabletovém systému,“ uvedla Kopalová. V tomto systému pracovníci stravu v kuchyni pod dohledem nutriční specialistky rozdělí do tabletu podle typu diety a přepraví ji na jednotlivá oddělení nemocnice v tabletových kontejnerech.

Nyní je budova s kuchyní nejstarším objektem v areálu nemocnice. Její vybavení neumožňuje přípravu pokrmů podle aktuálních trendů, jako jsou vaření v páře, nízkoteplotní, tlakové nebo noční vaření. Některé části jsou na konci životnosti.

Zdroj: ČTK

Foto: Klaudiánova nemocnice

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This