Novou lávku přes D10 u Mnichova Hradiště usadí stavbaři na konci září

 Novou lávku přes D10 u Mnichova Hradiště usadí stavbaři na konci září

Vizualizace lávky přes dálnici D10 / Zdroj: mnhradiste.cz

Stavbaři začali s montáží částí lávky pro pěší a cyklisty přes dálnici D10 u Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku. Práce na usazování středové části omezí v noci na 1. října provoz na dálnici. Lávka spojující město s místními částmi Dobrá Voda a Lhotice by mohla být pro pěší a cyklisty zprovozněná na přelomu října a listopadu. Za Mnichovo Hradiště o tom informoval Martin Weiss.

Letadlo 336x280
Reklama

„Probíhá montáž lávky na obou stranách dálnice. Ze strany od Horky je instalovaná asi desetimetrová část lávky, na straně města je už instalovaná také kratší část,“ řekl Weiss. Středovou část mají stavbaři usadit v noci na 1. října, s omezením provozu na dálnici se předběžně počítá od sobotních 18:00 do nedělních 10:00. Před instalací bude středová část svařená poblíž staveniště, na místo ji má usadit velkokapacitní jeřáb.

Lávka přes dálnici, kterou staví od dubna firma Brex, vyjde zhruba na 36 milionů korun, většinu nákladů uhradí město z dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Architektonický návrh lávky zpracoval Atelier AP architekta Josefa Pleskota. Lávku město buduje v místě, kde původně vedla turistická stezka přerušená stavbou dálnice. Oblouková lávka s ocelovou konstrukcí o délce zhruba 50 metrů naváže na osu historické lipové Husovy aleje. Po dokončení lávky se počítá s její obnovou.

Město rovněž dokončuje stavbu lávky, která spojí Mnichovo Hradiště s obcí Klášter Hradiště nad Jizerou. „Tento týden bude zahájena pokládka asfaltu na navazující cyklostezce mezi poli na klášterské straně, v příštím týdnu by mělo být na lávce započato s montáží zábradlí,“ uvedl Weiss.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This