Odbory Škoda Auto vyjednaly pro zaměstnance mimořádnou prémii

 Odbory Škoda Auto vyjednaly pro zaměstnance mimořádnou prémii

Odbory mladoboleslavské automobilky Škoda Auto vyjednaly pro zaměstnance přes náročný rok spojený s pandemií koronaviru a nedostatkem čipů mimořádnou prémii. Činí 2000 korun k výplatě a 2000 bodů do cafeterie benefitů, které představují 2000 korun na nákupy u smluvních partnerů a lze je převést také do penzijního spoření. Dohromady si tak zaměstnanci přilepší o 4000 korun. Spolu s mimořádnou prémií dostanou zaměstnanci zaručený bonus, který se vyplácí dvakrát ročně. Jeho výši odbory neuvedly. Informoval o tom týdeník Škodovácký odborář.

V době, kdy prázdné směny byly placeny prakticky denním výdělkem a nevyrobilo se více než čtvrt milionu vozů, je to slušné, ať již v rámci příjmové části, tak jako gesto dobré vůle nového představenstva vůči osazenstvu. Zajímavé bylo, že prémii nebylo nutné vykupovat žádnými agresivními modely pracovní doby, či jinými v minulosti nepříjemnými požadavky ze strany představenstva a managementu,“ uvedl Povšík.

Zachování zaměstnanosti

Odbory zároveň ujišťují, že jejich cílem společně s firmou je zachování zaměstnanosti. „Společným cílem firmy Škoda a Odborů KOVO je zachovat maximum zaměstnanců ve Škoda Auto. Všechny naše kolegyně a kolegy vnímáme jako zkušené a zručné odborníky, kterých si velmi vážíme a nechceme o ně přijít. Pokud by se situace zhoršovala, vždy bude cílem postupovat sociálně únosnou formou v nejvyšší možné míře,“ uvedl vedoucí plánování lidských zdrojů Štěpán Lacina.

Povšík připomněl, že pro zachování výdělků a udržení zaměstnanosti letos odbory přistoupily na plán vyrábět nedokončené vozy, aby po dodání čipů mohly jít co nejdříve k zákazníkům. Zaměstnanci vozy v rámci pracovní doby vyrobili a zabalené a konzervované čekaly na dodání chybějícího dílu na odstavných plochách. Vyrobeno tak bylo více než 40 000 aut.

Odbory také musely podle Povšíka bojovat za zachování agenturního personálu, u něhož se objevil požadavek koncernu VW na stažení. „Slibuji, že proti propouštění budeme bojovat všemi prostředky, do poslední chvíle. A když to poruším, tak mě vyveďte nejbližší branou ven,“ řekl Povšík.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This