Omezení provozu Klaudiánovy nemocnice

 Omezení provozu Klaudiánovy nemocnice

Klaudiánova nemocnice omezila provoz ambulancí

Klaudiánova nemocnice omezila od 17. března ambulantní provoz a provoz na lůžkových odděleních.
Nemocnice se chystá na možný větší nápor pacientů postižených koronavirem.
Do konce týdne dojde k postupnému omezení plánovaných neakutních operací.
Pracovníci z jednotlivých oddělení aktuálně obvolávají objednané pacienty a informují je o dalším postupu.
Akutní péče bude v Klaudiánově nemocnici zajištěna v plném rozsahu.
Fungovat bude rovněž péče o onkologické pacienty.

Přehled omezení ambulancí

ARO
Ambulance léčby bolesti a anesteziologická ambulance jsou zrušeny do odvolání.

Dětské oddělení
Odborné ambulance jsou až do odvolání zrušeny. Akutní stavy je nutné konzultovat na telefonu 326 724 700. Do odvolání jsou rovněž zrušeny vyšetření kyčlí u malých dětí.

Gynekologicko-porodnické oddělení
Do odvolání jsou uzavřeny ambulance: Palackého, Dobrovice, Bakov nad Jizerou a Bělá pod Bezdězem.
Mimo provoz je také urogynekologická ambulance v nemocnici. Lékařská péče o těhotné je zachována v plném rozsahu (rodičky musí podezření na infekční onemocnění hlásit včas – ideálně na vrátnici, případně telefonicky předem).

Hematologicko-transfuzní oddělení
Transfúzní stanice je v plném provozu (z bezpečnostních důvodů platí zákaz darování krve 28 dní od návratu ze zahraničí). Ambulance jsou v omezeném provozu.
Onkologičtí pacienti jsou průběžně ošetřování dle zdravotního stavu.

Chirurgie
Onkologická ambulance bude fungovat v omezeném režimu. Chirurgická kontrolní ambulance je přesunuta na interní oddělení.
Chirurgické odborné ambulance fungují v interních ambulancích I a II. Cévní a proktologická ambulance není v provozu. Onkologičtí pacienti jsou ošetřování dle zdravotního stavu průběžně.

Interna
Do odvolání jsou zrušeny všechny interní ambulance. Pro potřeby vydání receptu či informace o objednání nebo konzultace lékařem musí pacienti volat od 7:00 do 15:30 telefonní číslo: 326 742 840 nebo 731 542 846.
 
Kožní oddělení
Ambulance v nemocnici bude pouze v omezeném provozu pro akutní vyšetření. Ambulance v Mnichově Hradišti je od 18. 3. zrušena.
 
Neurologie
Všechny neurologické ambulance jsou mimo provoz. Ošetřováni jsou pouze akutní pacienti v rámci Urgentního příjmu.
 
Oční oddělení
Ambulance v nemocnici bude fungovat v omezeném režimu. Ambulance na Poliklinice Modrá hvězda a Benátky nad Jizerou jsou zrušeny.
 
ORL
Ambulance v nemocnici funguje pouze pro akutní případy. Ambulance Modrá hvězda a Benátky nad Jizerou jsou zrušené. Onkologičtí pacienti jsou ošetřováni dle zdravotního stavu průběžně.
 
Ortopedie
Je zrušeno vyšetření dětských kyčlí. Od 18. 3. nebude v provozu ortopedická ambulance u kiosku. Traumatologická kontrolní ambulance je v provozu.
 
Plicní
Provoz omezen na neodkladné případy (běžné lze řešit telefonicky včetně vystavením e-receptu). Poradna pro odvykání kouření a poradna pro poruchy dýchání ve spánku jsou pozastaveny. Endoskopická ambulance (bronchoskopie) a zákrokový sálek jsou vyhrazeny pro akutní či neodkladné stavy.
 
Radiodiagnostické oddělení
Vyšetřuje pacienty dle objednání. Ambulance Mnichovo Hradiště a Benátky nad Jizerou jsou zrušené, provoz je přesunutý do nemocnice.
 
Rehabilitační oddělení
Oddělení nebude přijímat nové pacienty. Plánované ambulance se od 18. 3. ruší.
 
Urologie
Ambulance v nemocnici bude zajišťovat péči o akutní a onkologické pacienty. Ambulance v Benátkách nad Jizerou pouze pro akutní stavy.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This