PatoBox univerzální dřevěné skládací přepravky, co vydrží…

 PatoBox univerzální dřevěné skládací přepravky, co vydrží…

Společnost PatoBox vyrábí dřevěné skládací přepravky bez použití plastů a myslí na ochranu přírody a pomoc hendikepovaným.
Naše redakce vyzpovídala manžele Patočkovy z Liberce, kteří za tímto patentovaným nápadem stojí.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Kdy a kde a proč se myšlenka zrodila?

Myšlenka dřevěných skládacích boxů, které nebudou obsahovat žádné plasty, se zrodila v hlavě jednatele společnosti v roce 2019 poté, co již několikátá plastová přepravka nevydržela nápor rodinného nákupu
Rodina tedy hledala odolnější alternativu, ale žádný jiný produkt dostupný na trhu nesplňoval všechny nároky (v prvé řadě skladnost a přírodní materiály, dále vysoká nosnost a snadná údržba), a proto se pan Patočka rozhodl vymyslet box přesně podle svých požadavků a představ.
Tak vznikl PatoBox.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Jak jste přišel na to jak bude přepravka PatoBox vypadat, jak bude velká

Na samém začátku byla série návrhů, pokusů a testování hned několika verzí přepravek. 
Současná varianta přepravky PatoBox STANDARD byla nakonec vybrána jako nejvhodnější a nejlepší verze určená k výrobě a následnému prodeji
Zároveň nechal pan Patočka zhotovit rešerši a bylo zjištěno, že takovýto produkt se nikde jinde na světě nevyrábí, a proto bylo zažádáno o patentovou ochranu těchto výrobků.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Jaká je odolnost a pevnost přepravky?

Přepravky PatoBox představují alternativu všudypřítomných plastových skládacích přepravek, které se často těžším nákladem poničí. 
Garantovaná nosnost PatoBoxu (20 kg), jeho omyvatelnost a pevná dřevěná konstrukce zaručují, že přepravka vydrží o mnoho déle
Její odolnost byla ostatně testována mimo jiné i přejetím osobním automobilem a vyšla z tohoto testu zcela bez úhony

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Z čeho se konstrukce Patobox skládá?

Plastic-free přepravka je tvořena dřevěným dnem a 2 dřevěnými bočnicemi, další 2 bočnice tvoří textilní pás, který je také protažen pod dnem přepravky, čímž je dosaženo maximální stability tohoto boxu např. při přepravě ve vozidle. 
Výroba probíhá výhradně ručně s maximálním důrazem na kvalitu, neboť jedním z hlavních cílů PatoBoxu je udržitelnost, tedy aby každý vyrobený produkt vydržel co možná nejdéle.

Prý spolupracujete jen s českými dodavateli a používáte české materiály

Společnost dbá na původ veškerých dodávaných komponentů. 
Tyto pocházejí výhradně od lokálních dodavatelů z České republiky. 
Při výrobě přepravek spolupracuje firma PatoBox s lokálními dodavateli dřeva a s českými výrobci textilu, jehož výroba má v Čechách dlouholetou tradici. Také ostatní komponenty (jako např. spojovací materiál) pochází výhradně od lokálních dodavatelů.
Jedná se o tzv. local-to-local model, což znamená výrobu za použití materiálů z daného regionu a rovněž prodej v rámci dané oblasti. 
Tímto přístupem se PatoBox snaží minimalizovat uhlíkovou stopu při výrobě svých přepravek. 

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz


Zapojili jste i chráněnou dílnu?

Již ve fázi plánování výroby jsme měli jasno v tom, že kromě ekologického rozměru chceme prostřednictvím svého projektu podpořit dobrou věc, a to ve formě spolupráce s některou z chráněných dílen
Společnost oslovila Občanské sdružení D.R.A.K., které se stalo posléze partnerem a jehož chráněná dílna zajišťuje zpracování textilního materiálu.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz
Patobox Dynamics s automatickým otevíráním

Nabízíte více variant? Máte možnost nějak výrobky od sebe odlišit?

Nabízíme tři základní varianty přepravek, a to PatoBox STANDARD, PatoBox MINI a PatoBox DYNAMICS, lišící se mezi sebou zejména velikostí, ale rovněž také technologií – varianta DYNAMICS navíc obsahuje speciální systém automatického otevírání.

Ruční výroba všech přepravek zaručuje originalitu každého vyrobeného kusu.
Přepravky PatoBox lze navíc (oproti veškeré konkurenci) dále individualizovat
Zákazník se tedy nemusí spokojit se třemi základními variantami přepravek, ale jako další rozšíření lze do vybraného kusu přiobjednat patentovaný samootevírací mechanismus (platí pro verze STANDARD a MINI), gravírovaný nápis či obrázek dle vlastního přání, nebo změnit barvu použitého spojovacího materiálu.

PatoBox dřevěné skládací přepravky www.patobox.cz

Více informací včetně fotografií jednotlivých variant přepravek PatoBox lze najít na webových stránkách www.patobox.cz,  email: info@patobox.cz 

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This