Podvodníci připravili ženu z Mladoboleslavska o půl milionu korun

 Podvodníci připravili ženu z Mladoboleslavska o půl milionu korun

Foto: Ilustrační

Policisté se bohužel dnes a denně setkávají s dalšími případy podvodů, které jsou čím dál tím více sofistikované a poškozené připraví mnohdy i o životní úspory. Mladoboleslavští policisté se setkali s dalším typem podvodu, kde „nově“ figuruje i kurýr. Ten si od poškozeného přijede vyzvednout jeho finance, které má odvézt „do bezpečí banky“, aby o ně poškozený nepřišel.

Reklama

Ženě z Mladoboleslavska zavolala údajná pracovnice banky, která jí sdělila, že byl její účet napaden a přislíbila jí pomoc s tím, aby o své peníze nepřišla. Takto se poškozené ozvaly celkem tři osoby, první již zmíněná žena a následně dva muži z banky, kteří řeší napadené účty. Aby žena o své peníze nepřišla, musela dojít do banky a vybrat částku půl milionu korun. Po celou dobu byla telefonicky naváděna k tomu, co má dělat a jak se i v bance zachovat. Následně musela dojet na smluvené místo, kde měla peníze předat kurýrovi, který peníze doveze do banky a tam je bezpečně uloží. Druhý den měla žena dostat další informace o celé transakci. To už se ale nestalo, žena o své peníze přišla, a proto celou věc nahlásila na policii.

Kriminalisté v celé věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, kdy v tomto případě může pachatelům hrozit až 5letý trest odnětí svobody.

Nestaňte se obětí podvodníka i vy

V případě, že vám takto zavolá neznámá osoba a tvrdí, že máte napadený účet, tuto informaci si vždy ověřte. Hovor ukončete a sami si zavolejte nebo osobně dojděte do své banky a informaci o napadení účtu si ověřte. Po telefonu nikdy cizí osobě nesdělujte vaše osobní údaje, údaje a hesla do internetového bankovnictví a v žádném případě si nestahujte aplikace umožňující vzdálený přístup do vašeho počítače nebo mobilního telefonu.

Pracovník banky by po vás nikdy nepožadoval, abyste vybrali peníze z účtu a na nějakém místě je předávali další osobě nebo je šli vložit do bitcoinmatu. V takových případech se vždy jedná o podvod.

Zdroj: Policie ČR

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This