Policie po sobotním fotbalu Sparty v Mladé Boleslavi vyhodnocuje záznamy kamer

 Policie po sobotním fotbalu Sparty v Mladé Boleslavi vyhodnocuje záznamy kamer

Foto: FK Mladá Boleslav

Policie po zásahu po sobotním fotbalovém zápase Sparty v Mladé Boleslavi vyhodnocuje kamerové záznamy. Konečný počet lidí, kteří se dopustili výtržnictví, zatím nezveřejnila. Na hřiště se po konci zápasu dostalo několik desítek fanoušků, policisté na výzvu pořadatelů zakročili a použili donucovací prostředky. Oprávněnost zásahu nyní posuzuje odbor vnitřní kontroly středočeského krajského ředitelství, řekla dnes policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Událostmi po sobotním utkání se bude zabývat také Ligová fotbalová asociace (LFA).

Reklama

Několik přestupků v sobotu policie zaevidovala, počet ale zveřejní až po přezkoumání kamerových záznamů. „S využitím kamerových záznamů nyní vyhodnocujeme celé opatření, a to jak protiprávního nebo přestupkového jednání, tak policejního zákroku, včetně použití donucovacích prostředků,“ řekla Schneeweissová. Fanoušci v sobotu po vniknutí na hrací plochu například použili nepovolenou pyrotechniku.

Událostmi po utkání se bude zabývat i Ligová fotbalová asociace, nyní shromažďuje informace a podněty a je v kontaktu s oběma kluby, zejména s pořádajícím domácím, uvedl mluvčí LFA Pavel Jahoda. „Bezpečnostní manažer LFA už během víkendu navázal kontakt přímo s prezidiem Policie ČR, od kterého si vyžádal detailní vysvětlení kroků bezpečnostních složek. Událostmi po utkání Mladá Boleslav – Sparta Praha se bude také zabývat na svém zítřejším (úterním) zasedání Ligový výbor LFA a řešit je bude rovněž Disciplinární komise LFA,“ uvedl Jahoda.

Na sociální síti X se v neděli také objevila fotografie, na které kapitán týmu Ladislav Krejčí nedlouho po sobotním utkání podepisuje jednomu z příznivců dres s nápisem „Jude Slavie“ a číslem 88. Jednáním kapitána se ale pražská policie nezabývá. Mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík ČTK řekl, že podle kriminalistů není trestné.

Záchranáři po zásahu v Mladé Boleslavi ošetřili čtyři lidi. „Tři byli po ošetření ponecháni na místě, jednoho muže, u kterého měl lékař podezření na zlomenou klíční kost, jsme po ošetření vezli do nemocnice v Mladé Boleslavi,“ řekla ČTK mluvčí záchranné služby Monika Nováková.

Na konci zápasu se podél východní i protilehlé tribuny rozestavili pořadatelé, které doplnili těžkooděnci, čímž zabránili masivnímu vstupu diváků na trávník po závěrečném hvizdu. Přesto se několik desítek lidí na hřiště dostalo, hráče Sparty plácali po zádech a fotili se s nimi.

Sparta v sobotu v Mladé Boleslavi zvítězila 5:0 a obhájila ligový titul.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This