Poslední premiérou roku v mladoboleslavském divadle bude komedie Dokonalá svatba

 Poslední premiérou roku v mladoboleslavském divadle bude komedie Dokonalá svatba

Foto: Městské divadlo MB

Mladoboleslavské divadlo uvede poslední premiéru letošního roku, komedii Dokonalá svatba. Hru britského autora Robina Hawdona pro mladoboleslavskou scénu režíruje Jaroslav Slánský. Premiéra se uskuteční v pátek 15. prosince od 19:00 na velké divadelní scéně, informovala za divadlo Denisa Kábrtová.

Reklama

„Dokonalá svatba je výborně napsaná situační a bláznivá komedie. Je tu nádherný prostor pro nadhled, bláznivé nápady a ‚vyblbnutí‘ herců,“ uvedl Slánský. Populární komedie divákům přiblíží úskalí rozlučky se svobodou. Ženich Bill se ráno po ní probouzí v hotelu vedle cizí dívky a nic si nepamatuje. „Do svatby zbývá jen pár hodin a do apartmá míří nejen jeho vyvolená, ale co hůř, i jeho nastávající tchyně. Co teď?,“ láká divadlo na webu.

Foto: Městské divadlo MB

Hawdonovy hry se uvádějí ve více než 40 zemích a 30 jazycích. Dokonalá svatba, kterou autor napsal v roce 1994, patří podle dramaturgyně Anny Smrčkové do jeho vrcholného období. V Česku ji poprvé uvedli v roce 2005 v Městských divadlech pražských v překladu Martina Fahrnera pod názvem Úžasná svatba. „Jako Dokonalá svatba v překladu Jana Šotkovského byl text poprvé inscenován v Městském divadle Brno v roce 2010,“ uvedla Smrčková.

V hlavních rolích se v mladoboleslavském divadle představí Ivo Theimer, Hana Marie Maroušková, umělecký šéf divadla Petr Mikeska nebo Magdalena Jirounková. Dramaturgii má na starosti Anna Smrčková a výpravu Jozef Hugo Čačko.

Pro příští rok chystá divadlo na velkou scénu například komedii Splašené nůžky v režii Michaely Doleželové, na malou scénu Kytici v režii Diany Šoltýsové.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This