Před stadionem ukradl šálu jinému fanouškovi. Teď mu hrozí až dva roky vězení

 Před stadionem ukradl šálu jinému fanouškovi. Teď mu hrozí až dva roky vězení

Foto: BK Mladá Boleslav

Devatenáctiletý muž v únoru 2020 před sportovním stadionem v Mladé Boleslavi odcizil šálu v barvách hokejového týmu stejně starému fanouškovi, kterou měl kolem krku.

Dne 8. července sdělili mladoboleslavští policisté muži obvinění z přečinu Krádež, přičemž mu za zdánlivě drobný prohřešek, který mohl být pouze projevem rivality mezi hokejovými fanoušky, hrozí až dva roky vězení.

Přestože měla šála hodnotu 350,- korun, hraje zde velkou roli fakt, že ji měl majitel v době odcizení na krku. V paragrafu trestního zákoníku, ze kterého je 19letý muž obviněný, je uvedeno: „Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a bezprostředně po činu se pokusí uchovat si věc násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí“ a dále, že „čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Nyní muži hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, případně zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Zdánlivě banální případ se tak může stát pro ostatní „sběratele“ trofejí jiných sportovních klubů i ponaučením, že to nemusí skončit jen schválností nebo přestupkovým jednáním,” dodala Nováková.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This