Přeložka silnice I/16 z Mladé Boleslavi do Martinovic získala stavební povolení

 Přeložka silnice I/16 z Mladé Boleslavi do Martinovic získala stavební povolení

Zdroj: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo od krajského úřadu stavební povolení na přeložku silnice I/16 z Mladé Boleslavi do Martinovic. S vypsáním tendru a zahájením stavby počítá příští rok, hotovo by mělo být v roce 2027. Předpokládaná cena stavby je 1,5 miliardy korun bez DPH, informoval dnes Jiří Veselý z ŘSD.

Reklama

Aktuálně probíhá majetkoprávní příprava stavby – vykoupeno cca 40 procent pozemků,“ uvedl dnes na sociální síti X ředitel ŘSD Radek Mátl. Letos by podle něj měla být zpracována Projektová dokumentace pro provádění stavby.

Zdroj: ŘSD

Přeložka, která povede od nyní přestavované mimoúrovňové křižovatky u Kosmonos na D10, bude dlouhá 8,2 kilometru. Součástí stavby má být sedm mostů, tři nadjezdy a dvě mimoúrovňové křižovatky, a to Židněves a Martinovice. Počítá se také s umístěním dvou pro­tihlukových stěn a v několika úsecích ve směru na Jičín i na Mladou Boleslav s přídatnými pruhy. Stavba končí v Martinovicicíh, části obce Sukorady. „Před mostem přes Přepeřský potok se trasa napoju­je do stopy původní silnice I/16,“ uvedlo ŘSD v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK

Zdroj: ŘSD

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This