Přestavba mimoúrovňové křižovatky D10 Kosmonosy pokračuje podle plánu

 Přestavba mimoúrovňové křižovatky D10 Kosmonosy pokračuje podle plánu

Foto: ŘSD

Přesně před půl rokem byla zahájena přestavba mimoúrovňové křižovatky D10 Kosmonosy. Práce pokračují podle harmonogramu a aktuálně neovlivňují provoz na dálnici D10. Stavba by měla být uvedena do provozu v létě příštího roku. Informoval v tiskové zprávě za Ředitelství silnic a dálnic Jiří Veselý.

Reklama

Do směn nastupují denně desítky pracovníků, kteří krok za krokem přebudovávají místo k nepoznání. Aktuálně pracují na výztužích opěr mostu, na budoucí sjezdové větvi ve směru od Liberce do Kosmonos, na nové, přímé, nájezdové větvi ve směru od Kosmonos na Prahu a také se buduje provizorní komunikace pro stavbu. Značný posun zaznamenaly přeložky inženýrských sítí, které jsou už takřka hotové. Nadále dochází i ke skrývce ornice. V následujících týdnech je v plánu betonáž opěr mostu, nebo přeložka vedení velmi vysokého napětí, což si vyžádá omezení provozu na dálnici. O přesném termínu a podrobnostech bude ŘSD s předstihem informovat.

Foto: ŘSD

Nová mimoúrovňová křižovatka je navržena jako spirálovitá turbo-okružní. Její prstenec bude mít vnější průměr 140 m a bude dvoupruhový. Zaús­těno do něj bude celkem devět větví – jednosměrná výjezdová na D10 na Turnov, jednosměrná vjezdová z D10 od Turnova, obousměrná ze silnice I/38, jednosměrná výjezdová na D10 na Prahu, jednosměrná vjezdová z D10 od Pra­hy, obousměrná z průmyslové zóny a obousměrná z přeložky silnice I/16. Velké množství větví, které je potřeba do křižovatky zaústit, je navrženo propojením v okružní křižovatce nad dálnicí D10.

Foto: ŘSD

Zhotovitelem je společnost EUROVIA CS a.s., která mimoúrovňovou křižovatku přestavuje za nabídkovou cenu 736,85 mil. Kč bez DPH. Uvést stavbu do provozu plánuje ŘSD v létě příštího roku.

Zdroj: ŘSD

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This