Při protidrogovém zátahu na Mladoboleslavsku bylo dopadeno pět dealerů drog

 Při protidrogovém zátahu na Mladoboleslavsku bylo dopadeno pět dealerů drog

Foto: PČR

Kriminalisté TOXI týmu z Mladé Boleslavi si mohou připsat další úspěšný zátah na drogové dealery na Mladoboleslavsku. Na konci měsíce srpna kriminalisté provedli úspěšnou akci s názvem MARCIPAN, při níž dopadli a obvinili pět osob z distribuce pervitinu.

Reklama

Jeden z dopadených skončil ve vazbě a hrozí mu až deset let odnětí svobody. Jedná se pětačtyřicetiletého cizince, který od dubna tohoto roku ve značném rozsahu distribuoval pervitin v Mladé Boleslavi a v obci Sukorady. Starosti si nedělal ani s tím, že byl již v březnu tohoto roku za stejnou trestnou činnost odsouzen Okresním soudem v Mladé Boleslavi. Navíc právě v blízkosti budovy soudu a státního zastupitelství pervitin svým odběratelům prodával.

Foto: PČR
Foto: PČR

V rámci akce kriminalisté zajistili okolo 150 gramů krystalické látky, finanční hotovost a peníze na bankovním účtu ve výši téměř 200 tisíc korun. Při domovní prohlídce zajistili i několik věcí, u kterých se domnívají, že mohou pocházet z trestné činnosti. „Jedná se o větší množství elektroniky, dvě elektrokola, elektrokoloběžku nebo obrazy. U těchto věcí hledáme jejich majitele. Pokud věci na fotografiích poznáváte, kontaktujte mladoboleslavské policisty na tel. čísle 974 877 499,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR

Kriminalistům se v rámci prověřování celého případu podařilo dopadnout další čtyři osoby. Konkrétně jednu ženu a tři muže, kteří od 45letého dealera drogy odebíraly a následně sami pervitin prodávali svým odběratelům. „I tyto osoby si od kriminalistů vyslechli obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ženě hrozí až 10letý trest odnětí svobody, protože byla již v minulosti odsouzena za obdobnou trestnou činnost, zbylým 3 mužům hrozí tresty 5leté,“ dodala Schneeweissová.

Zdroj: Policie ČR

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This