RÁDIO MB pro nás vysílá už osm měsíců

 RÁDIO MB pro nás vysílá už osm měsíců

zleva: Marek Pavlíček, Roman Klesa, David Klesa a Lukáš Náhlovský

Během prvního roku se toho událo opravdu hodně a tak je čas na malou rekapitulaci.
Rádio MB získalo útulné sídlo v ulici Husova, odkud pro vás vysílá 24 hodin denně.
Od začátku sází na největší hity od 80. let a takovou muziku, kterou si může vychutnávat nejen střední věková generace.
Rádio založila parta čtyř kamarádů a spolupracovníků postupně přibývá.
Jedná se o ryze regionální stanici a prostor tak dostávají zejména informace z Mladoboleslavska.

Položili jsme za naši redakci pánům z RÁDIO MB několik otázek. Ke krátkému rozhovoru jsme si pozvali Marka Pavlíčka, Romana Klesu, Davida Klesu a Lukáše Náhlovského.

Jak vlastně hodnotíte prvních osm měsíců Rádia MB na scéně?

Začátek hodnotíme pouze pozitivně. Zejména bychom chtěli poděkovat za tak velkou přízeň, to nikdo z nás nečekal! Rádio MB je srdeční záležitost. Je to něco víc, než rádio. Pracujeme podle svého nejlepšího vědomí a nese to ovoce. V tom hodláme pokračovat. Děkujeme všem, kteří do toho šli s námi.

Kolik posluchačů si v týdnu pustí rádio MB?

Aktuálně kolem 12 tisíc posluchačů v týdnu. Moc nás to těší. Takovou poslechovostí se nemohou pochlubit ani některá rádia „ve vzduchu“. Dva a půl tisíce fanoušků na sociální síti Facebook za prvních osm měsíců je pro nás také velký závazek.

Někteří z vás pracovali mnoho let na jiných stanicích, čerpáte z těchto zkušeností?

Rozhodně ano, dá se z toho čerpat. Domníváme se, že už víme, co některá rádia dělají špatně, nebo co by šlo dělat lépe. Jednoznačným trendem je také centralizace rádií a to je velká škoda. Všechno je to dnes bohužel o penězích. Jsme rádi, že tohle my řešit nemusíme. Jsme přímo v našem městě a nemusíme si na nic hrát.

Co aktuální novinky?

Spustili jsme například nové webové stránky, které nabízejí nejaktuálnější informace a další sekce budou přibývat. Chystáme například velký projekt, o kterém budeme brzy informovat. Také nových pořadů bude samozřejmě přibývat, je toho více.

Co konkurence?

Dnes už tu vlastně žádná není. Jsme jediné mladoboleslavské rádio. I v této branži se občas najde někdo, kdo se nám snaží škodit, to nám ale paradoxně pomáhá. Každá taková snaha nás posouvá dopředu.

Tvoříte ale také videoreportáže?

To ano. Sázíme i na sociální sítě a videoreportáže jsou jednoduše potřeba. Tvoříme běžné reportáže, které informují o dění na Mladoboleslavsku, případně na přání zákazníka. Nutno dodat, že tyto reportáže jsou velmi úspěšné a líbí se. Jsme nové, moderní médium a chceme být komplexní.

Komplexní? To může být zajímavé téma pro případné klienty…

Věříme, že ano. Jako příklad si řekněme, že v dnešní době platit padesátitisícové sumy měsíčně za reklamu v rádiu, které má frekvenci, je prostě přehnané a zbytečné. Jsou jiné, levnější a mnohem efektivnější cesty.

Před časem se mluvilo o tom, že soukromým rádiím může v roce 2025 skončit licence pro analogové vysílání v FM pásmu bez nároku na jejich další automatické prodloužení. Co na to říkáte?

Že nás tohle naštěstí nemusí zajímat. Strachovat se musí právě analogová rádia. Kdo ví, co bude.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This