Rekonstrukce budovy hlavního nádraží v Mladé Boleslavi by mohla začít příští rok

 Rekonstrukce budovy hlavního nádraží v Mladé Boleslavi by mohla začít příští rok

Studie nového hlavního nádraží v Mladé Boleslavi, kterou zpracovala společnost Afry CZ. Zdroj: afry.cz

Rekonstrukce výpravní budovy hlavního vlakového nádraží v Mladé Boleslavi by mohla začít v roce 2024. Objekt v nevyhovujícím stavu stavbaři strhnou a postaví nový. Má být bezbariérový a zvýšit komfort pro cestující, součástí bude i zelená střecha. Loni v prosinci schválila Správa železnic (SŽ) studii, kterou zpracovala společnost Afry CZ. Rekonstrukce by podle původního projektového záměru měla vyjít zhruba na 130 milionů korun, přesnější odhad nákladů zatím SŽ nemá, řekl mluvčí SŽ Jan Nevola.

Reklama

„Teď pracujeme na dalších stupních projektové dokumentace. Kompletní by měla být do konce letošního roku. Termín samotné realizace bude záležet na přidělených finančních prostředcích pro Správu železnic. Pokud půjde vše dobře, harmonogram zatím počítá s realizací příští rok,“ uvedl Nevola.

Zdroj: afry.cz

Nová jednopodlažní budova má kombinovat historické a moderní prvky, počítá se například se zelenou střechou a solárními panely. V části pro cestující je budova více prosklená, střešní přesahy budou v některých částech zastřešovat nástupiště, zastávky autobusu a schodiště do podchodu.

Zdroj: afry.cz

„K této akci rekonstruujeme pouze výpravní budovou jako takovou a její nejbližší okolí. Koleje, podchod s bezbariérovým přístupem na nástupiště a nástupiště budou rekonstruované v rámci infrastrukturní akce, kterou zpracovávají naši kolejoví inženýři,“ řekla za společnost Afry CZ Simona Plischke.

Zdroj: afry.cz
Zdroj: afry.cz

Podle mluvčí mladoboleslavského magistrátu Šárky Charouskové město jakoukoliv podobu rekonstrukce nádražního komplexu, která s plánuje několik let, vítá. „Město je poté připraveno zainvestovat do okolí hlavního nádraží, tedy například chodníků, zeleně a veřejného osvětlení,“ doplnila mluvčí.

Zdroj: ČTK

Zdroj: afry.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This