Řidič „bavoráku“ odmítl zastavit policistům a při honičce těžce havaroval

 Řidič „bavoráku“ odmítl zastavit policistům a při honičce těžce havaroval

Policisté z oddělení hlídkové služby vykonávali noční službu, kdy ve středu 2. srpna, půl hodiny po půlnoci, se rozhodli v Průmyslové ulici v Kosmonosech zastavit ke kontrole osobní vozidlo BMW. Řidič ale na výzvu k zastavení nereagoval a místo zastavení pořádně šlápl na plyn.

Reklama

V tu chvíli začala akce. Ujíždějící šofér „bavoráku“ ani jednou nezareagoval na opakované výzvy k zastavení v podobě výstražného zvukového a světelného znamení a neustále přidával na rychlosti.

Na nájezdu na dálnici D10 směrem na Liberec se mu ujíždění stalo osudným. Řidič nezvládl řízení v pravotočivé zatáčce na nájezdu, kde narazil do svodidel, vlivem čehož přes ně přelétl mimo těleso dálnice, kde dopadl na střechu.

Policisté se ihned po jeho havárii vydali na pomoc k řidiči, kterého pak společně s hasiči a záchranáři z vozidla vyprostili.

Hlídka poté, co muže předala záchranáři, jej ztotožnila jako 59letého muže, u něhož lustrací zjistila, že má platný zákaz řízení motorových vozidel.

Těžce zraněného muže transportoval do nemocnice vrtulník, kde mu byla odebrána krev pro zjištění, zda neřídil automobil pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky.

„Veškerými okolnostmi, proč muž hlídce ujížděl, se zabývají mladoboleslavští kriminalisté.“ dodala mluvčí policie Michaela Richterová.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This