ŘSD začne s úpravami světelné křižovatky na I/16 u Řepova

 ŘSD začne s úpravami světelné křižovatky na I/16 u Řepova

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v pondělí s úpravami světelné křižovatky na silnici I/16 u Řepova na Mladoboleslavsku. Mají zvýšit bezpečnost i kapacitu v dopravně vytíženém úseku nedaleko průmyslové zóny. Provoz omezí práce pouze částečně, hotovo by mělo být v červnu, informoval dnes Jiří Veselý z ŘSD.

Reklama

„Po celou dobu prací bude doprava v místě ovlivněna pouze částečně a průjezd křižovatkou bude umožněn ve všech směrech. Semafory budou po celou dobu v provozu,“ uvedl Veselý. Řidičům doporučuje sledovat přechodné dopravní značení.

Stavbaři obnoví 360 metrů silnice. „Zkapacitnění křižovatky bude docíleno prodloužením připojovacího pruhu ve směru na Mladou Boleslav, který je vyznačen pomocí vodorovného dopravního značení. Dále bude prodloužen připojovací pruh za křižovatkou ve směru na Jičín, což povede k rozšíření vozovky a úpravě přilehlého příkopu,“ dodal Veselý.

Zdroj: ŘSD

Součástí prací bude například také oprava nedaleké autobusové zastávky, výměna svodidel, obnova odvodňovacího systému a dopravního značení. Intervaly na semaforech budou seřízené podle aktuální dopravy.

Práce provede společnost SaM silnice a mosty za 19,4 milionu korun bez DPH.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This