Sdílená kola v Mladé Boleslavi bude další tři roky provozovat nextbike

 Sdílená kola v Mladé Boleslavi bude další tři roky provozovat nextbike

Foto: mladaboleslav.cz

Sdílená kola v Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti a několika okolních obcích bude i další tři roky provozovat společnost nextbike. Města vybírala v soutěži provozovatele služby poprvé společně, snížila tím náklady. Například Mnichovo Hradiště by mělo v případě obdobného počtu výpůjček ročně zaplatit 100.000 korun, dosud sdílená kola vyšla ročně na 490.000 korun. Informovala mluvčí Mladé Boleslavi Šárka Charousková a za Mnichovo Hradiště Ondřej Šindelář.

Reklama

Úspora je opravdu dána společnou soutěží s Mladou Boleslaví, sami bychom se na podobné ceny nemohli dostat. Zvažujeme ještě navýšení počtu kol a případně i přidání e-biků, pokud bude nextbike souhlasit,“ řekl Šindelář. V Mnichově Hradišti začali s provozem sdílených kol v roce 2021, lidé je mohou využívat od března do listopadu, k dispozici mají 43 kol.

V Mladé Boleslavi vyžívají lidé sdílená kola od roku 2019. Prvním provozovatelem byla společnost Rekola, od května 2020 nextbike. „Ve vymezeném území zahrnujícím i Kosmonosy, Bradlec, Řepov a Kolomuty bude podle nové veřejné zakázky k dispozici vždy nejméně 200 mechanických kol a 30 elektrokol,“ uvedla Charousková. Zájem o výpůjčky je podle ní velký, kola jsou k dispozici také v zimě. Letos od ledna do června se uskutečnilo 127.138 výpůjček, je to meziroční nárůst 26.000 výpůjček. „Z toho přes 92 procent výpůjček se vejde do bezplatné patnáctiminutovky,“ doplnila mluvčí. Město postupně přidává místa, kde je možné kola vracet, nedávno například vzniklo nové na Láskově a v Neuberku.

Zdroj: ČTK

Reklama

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This