ŠKO-ENERGO: Příznivá cena tepla pro Mladou Boleslav i v roce 2022

 ŠKO-ENERGO: Příznivá cena tepla pro Mladou Boleslav i v roce 2022

Společnost ŠKO-ENERGO v důsledku aktuální situace na trhu energií mírně zdražuje teplo na vytápění a ohřev vody pro své zákazníky na rok 2022. Cena tepla vzroste meziročně o 7 % na 598 Kč za GJ včetně DPH. Nutná korekce odráží výrazný nárůst cen povolenek CO2 (meziročně až o 100 %) a vstupních komodit. Zajistit cenově dostupné dodávky tepla obyvatelům Mladé Boleslavi je pro ŠKO-ENERGO prioritou, průměrná domácnost měsíčně zaplatí o 96 Kč více. Podle společnosti se ale stále jedná o velmi příznivou a konkurenceschopnou cenu.

Jsme si dobře vědomi naší odpovědnosti za spolehlivé dodávky i vlivu na cenu pro občany. I nás se zásadním způsobem dotýká nárůst cen povolenek CO2 nebo uhlí, ty v příštím roce velmi pravděpodobně výrazně neklesnou. Cenu tepla vyrobeného ve ŠKO-ENERGO jsme řadu let neměnili, přestože náklady spojené s produkcí tepla a energií rostly. Tento stav už není udržitelný, proto musíme od nového roku zdražit o jednotky procent,“ vysvětluje Tomáš Kubín, jednatel ŠKO-ENERGO. „Svým zákazníkům nabízíme stále příznivou a konkurenceschopnou cenu tepla. Jsme přesvědčeni, že její sedmiprocentní meziroční nárůst bude patřit k nejnižším ve srovnání s ostatními teplárnami v ČR.

ŠKO-ENERGO dodává teplo na vytápění a ohřev vody do více než 14 tisíc mladoboleslavských domácností i do průmyslových podniků prostřednictvím distribuční společnosti CENTROTHERM. „Spolupráce se ŠKO-ENERGO byla vždy na velmi dobré úrovni. Jsem rád, že jsme se navzdory turbulentní situaci na trhu energií domluvili na ceně tepla pro rok 2022, která je výhodná zejména pro zákazníka. Proto jsme tentokrát cenu nenavyšovali. Průměrná domácnost, která žije v Mladé Boleslavi v panelovém domě v bytě o ploše 65 m2, spotřebuje za rok zhruba 25 GJ. Měsíční náklady na teplo a ohřev vody jí tak vzrostou o 96 korun, ročně v průměru o 1 144 korun,“ popisuje Miroslav Olšák, předseda představenstva CENTROTHERM a dodává: „Při mírném navýšení ceny v roce 2021 z důvodu nárůstu nákladů na energie, mzdy i každoroční investice do modernizace jsme deklarovali, že cenu opět udržíme minimálně pro rok 2022. Tento slib plníme, a proto jsme do ceny tepla pro příští rok naše rostoucí náklady nezahrnuli, abychom vyšli co nejvíc vstříc obyvatelům města.“

Přechod na obnovitelné zdroje energie

Teplárna ŠKO-ENERGO využívá od začátku svého provozu moderní a nadčasové technologie a zařízení. Výroba energií tu bude od roku 2026 CO2 neutrální.Toto strategické rozhodnutí jsme začali řešit s předstihem, obnovitelné zdroje energie zpracováváme ve stále větší míře. Ceny těchto komodit zaznamenaly na trhu oproti plynu nebo elektřině menší výkyvy. Navíc se snažíme promyšlenou nákupní strategií omezovat tržní rizika. Ceny dodávek tepla obyvatelům Mladé Boleslavi jsme proto nemuseli razantně zvyšovat,“ konstatuje Jaromír Vorel, jednatel ŠKO-ENERGO. Podle něj jsou domácnosti odebírající teplo centrálně z ekologických provozů ve výhodě oproti těm vytápěným elektrickými nebo plynovými kotli.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This