Škoda Auto již pomalu ožívá. Bonus zaměstnanci dostanou

 Škoda Auto již pomalu ožívá. Bonus zaměstnanci dostanou

Společnost počítá s rozběhnutím k 27. dubnu

Po několika prodlouženích odstávky výroby se nyní ve Škoda Auto počítá s rozběhnutím společnosti k 27. dubnu.
Již od 14. dubna ale bývá provoz ve firmě, zejména během dopoledne, větší. Zajišťují se zde další nezbytně nutné a například dodavatelské činnosti.
Zároveň zde před plném uvedení do provozu dochází k testování přijatých opatření, průchody branami, parkování nebo stravování.
Stále ale funguje výhradně ranní provoz. Výjimkou je například Škoda Parts Centrum, které je nyní jedinou oblastí pracující ve třísměnném provozu.
Zaměstnanci, kteří již docházejí do práce zajišťují, aby došlo ke zmírnění obrovských ztrát, které za současné situace vznikají každým dnem.

Řada překážek nadále přetrvává

To nejdůležitější, aby na konci linky padala auta a prodávala se, ale ještě není v dohledu. Začíná složitá situace, kdy lidé by již pracovat chtěli, ale celosvětová pandemická situace to neumožňuje, a to jak z hlediska globální produkce a logistiky dílů, tak i propustnosti hranic a dalších překážek. Lidé se proto velmi citelně začínají obávat o svá pracovní místa,“ uvedl předseda Podnikové rady Jaroslav Povšík pro Škodovácký odborář.
Nejzásadnější otázkou zůstává, v jaké míře budou zákazníci následně auta kupovat. V každém případě jim budeme muset co nejdříve, v co nejlepší kvalitě začít dodávat naše auta, naše nejlepší modely,“ uvedl předseda Povšík a dodává: „Bude nyní důležité, aby celé osazenstvo zabralo a tím si samo stanovilo počet pracovních míst odpovídající výdělku a dobrého sociálního zázemí.

Plánovaný bonus zaměstnanci obdrží

Zaměstnanci společnosti se vzhledem k současné situaci obávali krácení plánovaného bonusu.
Navýšená mzda od 1. dubna i rekordně vysoký bonus 80 tisíc korun i za současné situace zůstávají.
Zaměstnancům budou tyto hodnoty převedeny na účet 4. pracovní den v květnu.
U dalších integrovaných, dodavatelských a dalších společností, které zastupuje Odborová organizace KOVO MB, může dojít k jiným hodnotám, podmínkám či datu výplaty,” píše se ve Škodováckém odboráři.

Bohdan Wojnar se vyléčil z nemoci Covid-19

Člen představenstva automobilky Bohdan Wojnar, který se v březnu nakazil koronavirem se již zcela uzdravil.
Cítí se dobře, dokonce žertoval, že pohubl, což si prý již dlouho přál. Velmi pilně pracuje on-line prostřednictvím moderních komunikačních aplikací, například programu Skype. Také v úterý jsme měli skypové setkání týkající se zejména 16. kalendářního týdne a postupů v týdnu po 20. dubnu,“ uvedl pro Škodovácký odborář předseda PR Jaroslav Povšík.

1 Komentář

  • Dobrý den nic stě ně říkal li za agenturní pracovníci

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This