Škoda Auto má zhruba 800 nadbytečných zaměstnanců, odbory je chtějí udržet

 Škoda Auto má zhruba 800 nadbytečných zaměstnanců, odbory je chtějí udržet

Automobilka Škoda Auto má nyní ve svých výrobních závodech v České republice zhruba 800 nadbytečných zaměstnanců. Odbory se je snaží v co nejvyšší míře udržet. Firma má zastavené nábory, přijímány jsou pouze speciální profese jako náhrada za fluktuaci či profese pro nové trendy v oblasti e-mobility, konektivity a dalších nových směrů. Uvedl to dnes týdeník Škodovácký odborář.

Reklama

Pro výrobu začínají podle odborů citelně chybět suroviny pocházející převážně z Ruska, Ukrajiny a také komponenty vyráběné z těchto surovin dodavatelským sektorem. „Na nich je nejen společnost Škoda, ale i celý automobilový průmysl závislý. Málokdo ví, že například saze jsou jedním z nejzásadnějších produktů pocházejících z Ruské federace, jsou nezbytné pro výrobu pneumatik,“ uvedly odbory.

Firma již dříve avizovala, že počet zaměstnanců se má snížit o dvě procenta, což se dá podle odborů zvládnout přirozenou fluktuací nebo přesuny zaměstnanců mezi jednotlivými pracovišti. Kvůli situaci způsobené ruskou invazí na Ukrajinu, umocněné nedostatkem čipů do palubní elektroniky nebo požárem u jednoho z dodavatelů, který dodával dveřní výplně pro model Octavia, ruší Škoda řadu směn.

V důsledku přerušení dodávek kabelových svazků z Ukrajiny jsme zastavili výrobu modelu Enyaq iV. Naši odborníci usilovně pracují na hledání dostupných alternativ a na obnově dodávek. U ostatních modelů mohou výpadky dodávek krátkodobě způsobovat výrobu nekompletních vozů nebo přerušení výroby, zatím se však logistice toto riziko daří minimalizovat,“ sdělila ve středu mluvčí Škoda Auto Gabriela Slabihoudková.

„Vždy jsme mluvili o turbulencích, ale teď zažíváme tornádo a na co se člověk podívá, to se zdražuje, a není jisté, jestli vše dokážeme zvládnout úsporami, cenotvorbou a zároveň oslovit zákazníky čekající na naše vozy i rok,“ uvedly odbory.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This