Škoda Auto obnovuje výrobu elektrického SUV Enyaq iV

 Škoda Auto obnovuje výrobu elektrického SUV Enyaq iV

Foto: Škoda Auto

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto obnovuje výrobu elektrického SUV Enyaq iV, která byla pozastavena kvůli nedostatku kabelových svazků z Ukrajiny vlivem ruské invaze. Zpočátku bude z výrobních linek sjíždět asi 1000 vozů týdně. Výroba byla přerušena několik týdnů, uvedla dnes Škoda Auto v tiskové zprávě.

Reklama

První čistě elektrické SUV značky se vyrábí v hlavním závodě v Mladé Boleslavi, výrobní kapacita se bude po odstávce postupně navyšovat. Nyní jsou dodávky potřebných dílů opět zajištěné. V dlouhodobém horizontu se v závodě v Mladé Boleslavi denně vyrobí až 370 vozů Enyaq iV a Enyaq Coupé iV.

Škoda ke konci března dodala zákazníkům kolem 45.000 vozů Enyaq, od jeho představení ale již registruje objednávky na 115.000 vozů.

Kvůli válce na Ukrajině Škoda také nedávno zastavila veškeré aktivity včetně výroby svých modelů v ruských závodech v Kaluze a Nižném Novgorodě. Loni automobilka v Rusku prodala 90.400 aut.

Kvůli nedostatku polovodičů a pandemii koronaviru automobilka loni zákazníkům na celém světě dodala 878.200 vozů, což je o 12,6 procenta meziročně méně. Nedostatek čipů způsobil, že Škoda nevyrobila 280.000 aut.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This