Škoda Auto plánuje vlastní očkovací centra

 Škoda Auto plánuje vlastní očkovací centra

Automobilka Škoda Auto připravuje vlastní očkovací centra. Firma čeká, až bude možné nakoupit vakcíny pro zaměstnance. Podle interního průzkumu má o očkování zájem více než polovina zaměstnanců.

Automobilka má na proočkování svých zaměstnanců eminentní zájem, počítá i s očkováním agenturních zaměstnanců a zaměstnanců integrovaných firem, řekl dnes vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera.

Aktuální odhadované náklady na očkování a související projekty se pohybují v nižších desítkách milionů korun.

Firma bude schopna naočkovat až 1200 zaměstnanců denně

Ve svých třech výrobních závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí připravuje 15 stacionárních očkovacích center a k tomu tři mobilní, která bude možné přemístit a ihned využít podle aktuální potřeby.

Denně jsme schopni naočkovat až 1200 zaměstnanců. Již máme zajištěno patřičné množství jehel a tuberkulinových stříkaček, které jsou pro očkování nezbytné. Očkování bude personálně zajištěno interním zdravotním personálem,“ řekl Kotera.

V tuto chvíli je pro nás tedy zásadní otázkou, kdy bude možné od státu získat vakcíny, respektive zda nám bude umožněno je od dodavatele napřímo nakoupit,“ uvedl Kotera. Firma nyní vypracovává detailní plán a schéma očkování.

Škoda Auto poslala k vakcinační strategii připomínku, v případě nedostatečného zájmu prioritních skupin chce mít možnost očkování bez odkladu nabídnout zájemcům z řad zaměstnanců.

Očkování bude zdarma. ŠA také vyvíjí vlastní vakcinační průkaz

Očkování bude pro zaměstnance zdarma. „Vyvíjíme také vlastní elektronický vakcinační průkaz, aby se zaměstnanec mohl kdekoliv a kdykoliv prokázat, že je naočkovaný,“ uvedl Kotera.

Škoda umožňuje zaměstnancům nechávat se na koronavirus testovat, toto testování je pro ně taktéž zdarma.

Zdroj: ČTK

2 Komentářů

  • Co když nemám zájem se nechat očkovat? Bude to mít ve firmě pro mě negativní následky?

    • Dobrý den, to se musíte zeptat u zaměstnavatele…

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This