Škoda Auto položila základní kámen pro Laurin & Klement Kampus

 Škoda Auto položila základní kámen pro Laurin & Klement Kampus

Zdroj: Škoda Auto

Zástupci společnosti Volkswagen, Odborů KOVO a Škoda Auto v pondělí slavnostně položili základní kámen pro komplex budov, které ponesou název Laurin & Klement Kampus. Komplex bude postaven naproti dosavadnímu objektu vedení společnosti v Mladé Boleslavi a jeho dokončení je plánováno na druhou polovinu roku 2023.

Reklama

Budoucí hlavní sídlo české automobilky se bude rozprostírat na celkové ploše 44 000 metrů čtverečních. Ve čtyřech blocích budovy nalezne v pěti podlažích prostor až 1700 zaměstnanců. Jejich dosavadní administrativní pracoviště budou do novostavby integrována z jedenácti firemních a dalších ploch aktuálně pronajatých v Mladé Boleslavi. Tímto krokem docílí společnost operativních úspor.

Nová budova bude postavena naproti dosavadnímu objektu vedení společnosti na třídě Václava Klementa. Stavba již několik měsíců probíhá. / Foto: mladaboleslav.cz

Vedle kancelářských ploch bude nový komplex disponovat také závodní restaurací o rozloze 2 100 metrů čtverečních, určenou pro 400 hostů, a konferenční zónou. Podzemní garáž poskytne místo pro parkování až 300 vozidel.

Zdroj: Škoda Auto

Zásobování nové budovy energií s neutrální bilancí emisí CO2 zajistí Škoda Auto do roku 2025 přechodem na biomasu. Na střeše budovy bude umístěna fotovoltaická elektrárna, která bude dodávat další elektrickou energii nutnou k provozu budovy. Celá řada stavebních úprav a technických inovací zároveň přispěje k výraznému snížení spotřeby elektřiny.

V centrální nádrži bude docházet k záchytu dešťové vody, která se bude upravovat pomocí filtračního systému. Následně ji bude možné používat například pro zavlažování zeleně o rozloze 4070 metrů čtverečních, která na pozemku, jehož plocha dosahuje téměř 13 400 metrů čtverečních, poskytne přirozený prostor pro život mnoha druhům hmyzu a živočichů.

Na fotografii zleva: Jednatel společnosti Volkswagen Immobilien Meno Requardt, místopředseda Podnikové rady Odborů KOVO Josef Zmrhal, člen představenstva Škoda Auto za oblast Nákupu Karsten Schnake, člen představenstva Škoda Auto za oblast Výroby a logistiky Michael Oeljeklaus, vedoucí Real Estate Asset a Travel managementu Radka Čihulková a jednatel společnosti Volkswagen Immobilien Hardy Brennecke položili základní kámen pro komplex budov, které ponesou název Laurin & Klement Kampus. / Foto: Škoda Auto

Tato nová budova usiluje o zlatý certifikát od společnosti Deutsche Gesellschaft für nachhaltiges Bauen (DGNB). Certifikační systém se prosadil jako celosvětové měřítko pro jasně definované standardy v oblasti trvale udržitelné výstavby a zajišťuje tím mezinárodně měřitelné a srovnatelné výsledky.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This