Škoda Auto používá potahy sedaček z recyklovaných PET lahví

 Škoda Auto používá potahy sedaček z recyklovaných PET lahví

Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto v interiéru svého plně elektrického modelu Škoda Enyaq sází na designové edice namísto klasických výbavových verzí. Pro potahy sedaček v designové edici Lodge česká automobilka kombinuje vlnu s recyklovaným polyesterem z nevratných PET lahví. Spolu se svými dodavatelskými partnery a vědeckou komunitou automobilka pracuje na ekologicky vyráběných, recyklovatelných a odolných materiálech pro použití v sériové výrobě.

S českým dodavatelem Sage Automotive Interiors ze Strakonic spolupracuje Škoda Auto už po několik desetiletí. Firma vyvíjí inovativní materiály, které se následně využívají v sériové výrobě. Patří sem právě látky z recyklovaných plastových lahví pro designovou edici Lodge plně elektrického modelu Škoda Enyaq iV. Kromě toho Sage Automotive Interiors vyvíjí látky se speciálními vlákny, které mohou sloužit k vyhřívání a zvýšení komfortu sedaček, nebo speciální reflexní příze. Firma přitom úzce spolupracuje s Technickou univerzitou v Liberci.

I firma Aunde vyrábí pro model Škoda Enyaq iV technické látky z recyklovaných PET lahví s příměsí vlny. Lahve se rozdrtí, roztaví a zpracují na granulát. Z toho pak vznikne odolná příze. V tkalcovském stavu vznikne ze 6.000 takových nití pevná potahová látka dle zadání designérů interiéru značky ŠKODA. Následně se materiál vypere a usuší, aby mu tak byla dodána potřebná stabilita.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This