Škoda Auto představila novou vzdělávací mobilní laboratoř EDU.LAB

 Škoda Auto představila novou vzdělávací mobilní laboratoř EDU.LAB

Škoda Auto dnes zahájila projekt EDU.LAB, který zábavnou formou představuje nejmodernější technologie žákům 8. a 9. ročníků základních škol. Tato mobilní technologická laboratoř zahrnuje jak ukázky pokročilých technologií, tak interaktivní expozice, na nichž si mohou účastníci špičkové prvky sami vyzkoušet.

Projekt má za cíl studentům přiblížit možnosti technického vzdělávání. Automobilka chce společně s partnery motivovat žáky se zájmem o tuto oblast k volbě vhodného technického středoškolského studia.

YuMi – robot, který návštěvníkům sám připraví limonádu

EDU.LAB navštíví 30 základních škol

Škoda Auto EDU.LAB bude objíždět celou republiku a navštíví při tom přibližně 30 základních škol. Zaměří se hlavně na okolí výrobních závodů automobilky v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí, ale vydá se také do dalších regionů, například Hradce Králové či Zlína. První zastávkou EDU.LABu bude 61. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně.

Pro žáky jsou připraveny ukázky nejmodernějších technologií: od umělé inteligence a 3D tisku přes virtuální a rozšířenou realitu, ale také předvedení možností termovize nebo schopností kolaborativních robotů. Prezentace je rozdělena na dvě části – interní a externí.

Vnitřní stanoviště mají vzdělávací charakter a vysvětlují fungování konkrétních technologií i jejich uplatnění v praxi. Žáci se zde například dozvědí, jak slouží moderní algoritmy a umělá inteligence k dokonalému využití lodního kontejneru, který se používá k přepravě zboží a je důležitým prvkem pro plánování v logistice.

Představení možností termovize

Venkovní expozice zahrnuje mimo jiné autodráhu, kde mohou zájemci poměřit své síly s autonomně řízeným RC modelem nebo blíže poznat programovatelné roboty, které povzbuzují vynalézavost a kreativitu žáků. Na místě je také plně elektrický model ŠKODA ENYAQ iV, při jehož vývoji a výrobě se uvedené technologie naplno uplatňují.

Autodráha, kde mohou zájemci poměřit své síly s autonomně řízeným RC modelem

Škoda Auto řadí podporu technického vzdělávání mezi priority své společenské odpovědnosti, a to na všech úrovních: od základní přes středoškolskou a odbornou až po univerzitní. „Kvalitní vzdělání je jednou z nejdůležitějších věcí, které lze mladým lidem dát a které si mohou vzít s sebou na cestu životem. Škoda Auto se proto podpoře talentů v oblasti technického vzdělávání cíleně věnuje a nejnovější projekt EDU.LAB je toho nejlepším důkazem. Mobilní laboratoř otevírá možnost vyzkoušet si nejmodernější technologie zblízka a získat tak konkrétní představu o svých studijních plánech,“ říká Maren Gräf, členka představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Řízení lidských zdrojů.

Maren Gräf, členka představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Řízení lidských zdrojů.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This