Škoda Auto přestaví 500 vozů Kodiaq pro potřeby Policie ČR

 Škoda Auto přestaví 500 vozů Kodiaq pro potřeby Policie ČR

Škoda Auto vyhrála výběrové řízení na přestavbu civilních vozů Kodiaq pro policejní účely, které dodala ministerstvu vnitra dle rámcové kupní smlouvy z roku 2020. Tato smlouva se týká zhruba 3300 vozů, z nichž 1853 připadá na modelovou řadu Kodiaq. Nyní byly zahájeny práce na úpravách 500 z nich pro potřeby Policie ČR. Dodání všech hotových vozidel zadavateli proběhne ve druhé polovině června letošního roku.

Příkladem umístění přestavěných vozidel jsou základní policejní útvary v horských oblastech, které jsou doposud vybavené běžným typem policejních vozidel. Kvalitativní posun je jak ve vybavení, tak hlavně ve zvýšeném a více chráněném podvozku,“ doplňuje policejní prezident Jan Švejdar.

„Model Kodiaq patří k nejoblíbenějším SUV na českém trhu a jsme rádi, že bude nově pomáhat i v barvách Policie ČR,“ říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení společnosti Škoda Auto.

Dodávku vozidel uvítal také ministr vnitra Jan Hamáček.Pokračujeme v první velké obměně policejního vozového parku po více jak deseti letech. V roce 2019 jsme začali vozy Octavia Combi, dnes policii předáváme prvních 500 vozů SUV pro náročnější výkon služby. Dalších cca 2800 nových aut dostane policie v polovině letošního roku. Policisté už dnes nejezdí v ojetinách, ale v kvalitních nových vozech,“ vysvětluje Jan Hamáček.

Mladoboleslavská automobilka je dlouholetým dodavatelem vozů pro tuzemské bezpečnostní síly. Od roku 1993 bylo resortu ministerstva vnitra předáno více než 20 000 automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací – ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení. Ve výkonu služby působí především vozy Octavia, nechybí však ani Superb jako vozidlo pro dálniční hlídky. Nyní se k těmto typům vozidel přidává Kodiaq, který dostane tradiční zbarvení Policie ČR.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This