Škoda představila studii sedmimístného elektromobilu Vision 7S

 Škoda představila studii sedmimístného elektromobilu Vision 7S

Škoda odhaluje první skicu interiéru studie Vision 7S / Foto: Škoda Auto

Škoda Auto představila studii velkoprostorového sedmimístného elektromobilu Vision 7S. Nabídne tři řady sedadel a variabilní interiér s režimy pro jízdu a odpočinek. Škoda to dnes uvedla v tiskové zprávě včetně skici interiéru. Zda se vůz dostane do sériové výroby, automobilka neoznámila.

Reklama

Studie má demonstrovat nový designový jazyk značky, který oznámila letos v březnu. Má být založený na klasických hodnotách Škody, mezi které patří robustní vzhled, funkčnost a autenticita. Vyznačuje se velkorysým prostorem, odolnými a udržitelnými materiály a aerodynamickým tvarem karoserie.

Zdroj: Škoda Auto

Náš nový designový jazyk je minimalistický, funkční a autentický. I v budoucnu se zaměříme na klasické přednosti vozů Škoda, mezi které patří velkorysý prostor, snadné ovládání a vysokou funkčnost. S novým designovým jazykem učinila Škoda další krok, a ještě více se zaměří na zákaznickou zkušenost. Velkou kreativitu našich designérů a konstruktérů podtrhují variabilně posuvné prvky interiéru a nově vyvinuté Simply Clever prvky, jako je například zabudovaná dětská autosedačka,“ uvedl šéfdesignér Škody Oliver Stefani.

Prostorný interiér má dvě různé konfigurace. V režimu Jízda jsou všechny ovládací prvky v základní poloze a centrální dotykový displej je otočený vertikálně, aby optimálně zobrazoval důležité informace během jízdy. Režim Relax lze aktivovat při nabíjení nebo při zastávce na odpočinek. Volant a přístrojová deska se posunou dopředu a sedadla v první a druhé řadě se posunou dozadu, aby mohli cestující sedět ještě pohodlněji.

Široká horizontální palubní deska zasahuje až ke dveřím, čímž ještě více zvyšuje pocit prostornosti. Odkládací plocha pro ruku umožňuje pohodlné ovládání dotykové obrazovky a tlačítek pro rychlý přístup s haptickou odezvou. Dotyková tlačítka má rovněž nově navržený volant. Ambientní osvětlení osvětluje různé části interiéru, včetně stavu nabíjení, a poskytuje vhodné osvětlení při nastupování a vystupování z vozu. Integrovaná dětská autosedačka je umístěna ve středové konzole, nejbezpečnějším místě ve voze. Opěradla předních sedadel jsou vybavena držáky na multimediální zařízení pro cestující ve druhé a třetí řadě. Výbava obsahuje také integrované batohy.

Škoda v současnosti vyrábí deset modelových řad, kromě sedmimístné verze SUV Kodiaq mezi nimi velkoprostorový model chybí.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This