Skupina Moore koupila mladoboleslavskou Střední školu Spektrum

 Skupina Moore koupila mladoboleslavskou Střední školu Spektrum

Foto: skolaspektrum.cz

Poradenská skupina Moore Czech Republic odkoupila stoprocentní podíl v mladoboleslavské střední škole Spektrum. Je to další z jejích aktivit v oblasti vzdělávání a skupina tím posiluje svoji společnost Moore Academy, která zastřešuje vzdělávací a školicí aktivity třeba v oblastech manažerských dovednostech či ICT technologiích. Skupina to dnes uvedla v tiskové zprávě. Výši akvizice v Mladé Boleslavi nesdělila.

Reklama

Soukromá škola Spektrum funguje přes 25 let a nabízí studium v oborech Obchodní akademie, Podnikání a Sociální činnost. Studium je zakončené státní maturitní zkouškou, studenti platí školné. Možné je kombinované či plně distanční studium s využitím on-line nástrojů i doplňkové studium jednoho předmětu, například účetnictví či cizích jazyků. „Využití online přístupu ve vzdělávání v širším kontextu nás oslovilo, stejně jako zajímavý a vysoce odborný tým pedagogů. Považujeme Střední školu Spektrum za vynikající základnu pro další rozšiřování naší angažovanosti na poli středoškolského vzdělávání,“ uvedl partner poradenské skupiny Radovan Hauk.

Moore Czech Republic se podílela například na pilotním celostátním projektu zavádění modulárních rekvalifikací KVASAR (Kvalita systému akreditací a rekvalifikací) nebo uzavřela partnerství s několika tuzemskými univerzitami, například Českou zemědělskou univerzitou. Spolupráce mezi firmami a školami jsou podle ní v České republice na vzestupu, propojení vzdělávání s praxí je výhodné pro všechny zúčastněné strany.

„Pro zaměstnavatele je čím dál obtížnější si na pracovním trhu zajistit kvalifikovanou pracovní sílu. Zjistili jsme dokonce, že řadě společností vzrostl průměrný čas nutný k zaškolení absolventů. Věříme, že cestou k zvýšení kvality zaměstnanců je právě propojování škol s korporacemi. V tomto duchu také vstupujeme do Střední školy Spektrum,“ doplňuje Radovan Hauk.

Moore Global je jednou z největších mezinárodních sítí auditorských a poradenských společností se zhruba 30.000 pracovníky ve více než 260 firmách ve 114 zemích. Síť odborně zaměřených firem se jménem Moore v názvu vznikla v roce 1907.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This