Strážníci v neděli za porušení vládních nařízení pokutovali 41 osob

 Strážníci v neděli za porušení vládních nařízení pokutovali 41 osob

Foto: Městská policie MB

V průběhu neděle se strážníci intenzivně věnovali kontrolám porušování vládních nařízení v Mladé Boleslavi, například na povinnost mít zakrytá ústa a nos. Další kontroly ve zvýšené míře strážníci prováděli na Hlavním vlakovém nádraží, autobusovém nádraží i na místním vlakovém nádraží, kde probíhala kontrola osob s oprávněným vstupem do okresu.

Během neděle strážníci upozornili celkem sto šestnáct osob na různá porušení nařízení. Za porušení vládního nařízení pak pokutovali celkem čtyřicet jedna osob.

Například v 11,00 hodin zjistila hlídka při kontrole autobusového nádraží muže, kterému byla hygienou nařízena ochranná karanténa v souvislosti s onemocněním covid-19. Tento muž byl vytrasován, že byl ve styku s pozitivně nakaženou osobou. Hlídka muže doprovodila za maximálních bezpečnostních opatření pěším doprovodem do místa karanténního pobytu v ulici Nádražní, kde byl předán personálu zajišťujícímu obsluhu ubytovacího zařízení.“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Foto: Městská policie MB

Strážníci řešili také drobnou krádež v Bondy centru, na kterou je upozornila bezpečnostní agentura obchodního domu. Muž navíc neměl trvalý pobyt v okrese Mladá Boleslav. Podrobnější kontrolou bylo zjištěno, že muž nemá trvalý pobyt na okrese Mladá Boleslav a nebyl schopen prokázat oprávněnost pohybu mezi okresy. Za přestupek drobné krádeže byl mladík na místě vyřešen v příkazním řízení pokutou, přestupek oproti vládnímu nařízení strážník na místě vyřešil také v příkazním řízení pokutou. Muži bylo doporučeno, aby co nejkratší cestou odcestoval zpět do svého bydliště.,“ dodal Kypta

Foto: Městská policie MB

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This