Středočeský kraj postaví silnici, která spojí nový most Škody Auto a areál Plazy

 Středočeský kraj postaví silnici, která spojí nový most Škody Auto a areál Plazy

Projekt budoucí mimoúrovňové křižovatky na D10 u Kosmonos. Zdroj: ŘSD

Středočeský kraj postaví silnici, která propojí budoucí mimoúrovňovou křižovatku Kosmonosy s průmyslovou zónou Plazy. Naváže i na nový most přes dálnici D10, který od loňska buduje společnost Škoda Auto. Několik dopravních staveb má výrazně ulevit dopravnímu vytížení místa. Nová krajská silnice se vybuduje ve dvou etapách, v přípravě je první část od nového mostu do areálu Plazy. Stavět se má začít na jaře příštího roku, informoval dnes za hejtmanství Josef Holek.

Reklama

„Aktuálně je podána žádost o sloučené povolení a na konci letošního roku bychom měli soutěžit stavební firmu. Stavět začneme na jaře 2024, zprovoznění očekáváme na přelomu léta a podzimu téhož roku,“ uvedl krajský radní pro silniční dopravu Karel Bendl. Ve druhé etapě se má most silnicí napojit na mimoúrovňovou křižovatku. „Celá propojka mimoúrovňové křižovatky, konce mostu, průmyslové zóny v Plazech a Řepova by měla být dostavena do konce roku 2024. Ponese označení III/0164,“ doplnil Bendl.

Most Laurina & Klementa, který buduje automobilka jako čtyřproudý, má zjednodušit kamionům cestu do výrobního závodu. Bude sloužit výhradně pro logistiku závodu a napojí se na budoucí krajskou silnici, zatím bude končit v poli. Přípravy na stavbu silnice podle Bendla zdržely administrativní průtahy spojené s aktualizací územního plánu.

S přestavbou mimoúrovňové křižovatky u Kosmonos chce Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) začít v létě. „Nabídky podalo osm firem, nejnižší společnost Eurovia CS, ale nadále se hodnotí, zda splňuje všechny podmínky,“ řekl dnes mluvčí ŘSD Jan Studecký. Eurovia podala nabídku v hodnotě 736 milionů korun bez DPH. Na místě nevyhovující křižovatky má vzniknout nová okružní křižovatka s napojením na silnici I/16 na Jičín.

Cenu za vybudování silnice odhaduje kraj na 80 milionů korun bez DPH. „Částka je velmi předběžná, bude se zpřesňovat v průběhu přípravy,“ řekl Holek.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This