Studenti 4. ročníků SZŠ a VOŠZ nastupují v rámci pracovní povinnosti do nemocnice

 Studenti 4. ročníků SZŠ a VOŠZ nastupují v rámci pracovní povinnosti do nemocnice

Studenti 4. ročníků SZŠ a VOŠZ Mladá Boleslav dnes nastupují v rámci pracovní povinnosti po dobu nouzového stavu do Klaudiánovy nemocnice. Studenti posílí lůžková oddělení interny, chirurgie, neurologie, plicního oddělení a oddělení následné péče.Vaší pomoci si vážíme a děkujeme škole za spolupráci,” uvádí Klaudiánova nemocnice na svém webu.

Ke dni 20. října byla pro naše žáky z končících ročníků aktivována pracovní povinnost dle nařízení Vlády ČR. Tato povinnost trvá po dobu platnosti nařízení Vlády. Vybrané žáky škola oslovila a tuto situaci s nimi projednala. Všem žákům zapojeným do pomoci nemocnicím moc děkujeme a přejeme jim mnoho sil!” uvádí na svém webu Střední zdravotnická a Vyšší odborná škola zdravotnická Mladá Boleslav.

Klaudiánova nemocnice v tuto chvíli, stejně jako ostatní zařízení v zemi, řeší stoupající počet nemocných zaměstnanců,” řekla již dříve mluvčí Klaudiánovy nemocnice Hana Kopalová.

Omezení neakutních operací

Klaudiánova nemocnice také od pondělí 19. října omezila neakutní operace. Nemocnice tak chce preventivně vytvořit dostatečnou lůžkovou kapacitu pro lidi s nemocí covid-19.

Nemocnice ale zároveň ujistila, že akutní péče a kompletní péče o onkologické pacienty, včetně operací, bude nadále zajištěna v plném rozsahu.

Zdroj: klaudianovanemocnice.cz, szsmb.cz, ČTK

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This