Trať mezi Mělníkem, Mšenem a Mladou Boleslaví bude dál fungovat, zřejmě několik let

 Trať mezi Mělníkem, Mšenem a Mladou Boleslaví bude dál fungovat, zřejmě několik let

Foto: Ilustrační / wikipedia.org

Železniční trať mezi Mělníkem, Mšenem a Mladou Boleslaví bude dál fungovat, Středočeský kraj se včera na zachování provozu dohodl se zástupci měst. Hejtmanství zvažovalo ukončení provozu kvůli ztrátovosti spojů. Provoz bude podle dohody nastavený především pro turistický ruch, a to na pátky a víkend, uvedl na facebooku krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký. Informaci potvrdil mělnický radní pro dopravu Jindřich Špergl. Podle Boreckého provoz na trati skončí možná za několik let kvůli nové povinnosti zavedení evropského zabezpečovacího systému, což by představovalo více než stomilionovou investici.

Reklama

V zimě budou denně jezdit čtyři páry spojů, v létě šest. Mírně také ubude autobusů jezdících mimo špičku a upraveny budou jízdní řády. „Náklady na dopravní obslužnost regionu tak při zachování kvality klesnou ze stávajících 66 milionů Kč na 58 milionů Kč, ušetříme z veřejných rozpočtů osm milionů Kč ročně,“ uvedl Borecký,

Jednání s obcemi a městy trvala zhruba dva roky. „Všichni starostové na schůzce vyslovili souhlas,“ okomentoval dnešní jednání Špergl.

Podle něj se provozu na trati výrazně dotkne povinnost zavedení evropského zabezpečovacího systému a také případný povinný přechod na bezemisní provoz. Eventuální ukončení provozu na trati by podle odhadu Boreckého mohlo nastat v letech 2028 až 2030. Špergl je ohledně budoucího provozu na trati mírně optimistický, podle něj se může například ještě termín povinných investic posunout.

Zdroj: ČTK

1 Komentář

  • Skvělá zpráva.. Je to kouzelný úsek železnice.. Lidé by neměli o tak krásné zážitky přicházet..

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This