U MladéBoleslavi vzniklo nové záchytné parkoviště pro kamiony

 U MladéBoleslavi vzniklo nové záchytné parkoviště pro kamiony

Foto: Ilustrační

V Řepově u Mladé Boleslavi nedaleko sjezdu z dálnice D10 ve směru na Jičín je od května v provozu nové odstavné parkoviště pro stovku kamionů. Součástí areálu, který vybudovali soukromí majitelé, je i základní zázemí pro řidiče. Za 24 hodin zaplatí 300 korun, řekla za majitele a provozovatele Monika Cihiová.

Reklama

Všimli jsme si, že tady něco podobného chybí, řidiči tam mají zázemí a kiosek,“ řekla Cihiová. Součástí areálu o rozloze přes 30.000 metrů čtverečních jsou toalety, sprchy a kuchyňka. Novinka nedaleko automobilky Škoda Auto by měla pomoci řešit nedostatek míst pro odpočinek řidičů kamionů nebo jejich čekání v případě, že přivážejí díly takzvaně just-in-time, tedy na čas přímo do výroby.

Na nedostatek parkovacích ploch pro kamiony na hlavních tazích v celém Česku upozorňují také dopravci. Podle mluvčího sdružení automobilových dopravců Česmad Bohemia Martina Felixe jich aktuálně chybí kolem 2000. „V Mladé Boleslavi je situace kritická v okolí i ve městě, jedna věc jsou odpočívky pro tranzitní dopravu na dálnicích, ale problémem je i doprava do firem, kde kamiony musí čekat, než na ně přijde řada,“ řekl.

V posledních letech přibývá odpočívek, které na dálnicích buduje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na dálnici D10 mezi Prahou a Turnovem mohou řidiči aktuálně využívat 32 odstavných míst pro kamiony. „V horizontu následujících let máme v plánu rozšíření a rekonstrukci odpočívky Brodce na 35. kilometru, kde ve směru na Liberec vznikne deset a ve směru na Prahu dalších devět odstavných stání pro kamiony,“ uvedl na dotaz Jiří Veselý z ŘSD.

Zdroj: ČTK

Reklama

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This