Úprava světelné křižovatky na silnici I/16 u Řepova je u konce

 Úprava světelné křižovatky na silnici I/16 u Řepova je u konce

Foto: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovoznilo po úpravách světelnou křižovatku na silnici I/16 u Řepova na Mladoboleslavsku. Řidiči po zhruba třech měsících prací projedou bez omezení. Křižovatka v dopravně vytíženém úseku nedaleko průmyslové zóny Plazy je nyní bezpečnější a má větší kapacitu. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Jiří Veselý z ŘSD.

Reklama

„Zkapacitnění křižovatky bylo docíleno prodloužením připojovacího pruhu ve směru na Mladou Boleslav, který je vyznačen pomocí vodorovného dopravního značení. Dále byl prodloužen připojovací pruh za křižovatkou ve směru na Jičín, což vedlo k rozšíření vozovky a úpravě přilehlého příkopu,“ uvedl Veselý.

Nové semafory mají intervaly seřízené podle aktuální dopravy. Součástí prací byla také oprava nedaleké autobusové zastávky, výměna svodidel, obnova odvodňovacího systému a dopravního značení. „Následovat budou ještě drobné dokončovací práce, které už ovšem provoz významněji ovlivňovat nebudou, jako například osev přilehlých ploch travinami,“ doplnil Veselý.

Foto: ŘSD

Křižovatkou denně projede zhruba 17.000 vozidel, pětinu tvoří nákladní doprava. Práce prováděla společnost SaM silnice a mosty za 19,4 milionu korun bez DPH.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This