Usazování lávky uzavře v noci na neděli část dálnice D10 u Mnichova Hradiště

 Usazování lávky uzavře v noci na neděli část dálnice D10 u Mnichova Hradiště

Foto: mnhradiste.cz

Řidiči musí v noci na neděli počítat s uzavírkou dálnice D10 u Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku. Od dnešních 19:00 do nedělních 09:00 bude zcela uzavřena v úseku mezi sjezdy 53 a 57. Silničáři uzavřou zhruba čtyřkilometrový úsek dálnice v obou směrech kvůli usazování konstrukce nové lávky přes dálnici. Řidiči budou používat objízdné trasy po silnicích druhé třídy. Částečné omezení provozu si vyžádá už příprava vysokotonážního jeřábu, od dnešních 16:00 budou řidiči v úseku jezdit v jednom pruhu.

Reklama

Za uzavřený pravý pás dálnice ve směru na Liberec bude vyznačena objížďka z mimoúrovňové křižovatky Bakov nad Jizerou (EXIT 53) dále po silnici II/276 přes obec Veselá směrem na Mnichovo Hradiště a po silnici II/268 na mimoúrovňovou křižovatku Mnichovo Hradiště (EXIT 57) a zpět na dálnici D10. Za uzavřený levý pás dálnice na Prahu bude platit stejná objízdná trasa v opačném směru,“ uvedl Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic ČR. V neděli od 9:00 do 12:00 bude dálnice průjezdná v jednom pruhu.

Nové přemostění dálnice pro pěší a cyklisty buduje Mnichovo Hradiště od dubna. Lávka dlouhá 60 metrů spojí město s místními částmi Dobrá Voda a Lhotice, hotová by měla být v říjnu. Architektonický návrh lávky zpracoval Atelier AP architekta Josefa Pleskota. Město lávku buduje v místě, kde původně vedla turistická stezka přerušená stavbou dálnice.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This