ÚTVAR RYCHLÉHO NASAZENÍ si došel pro nelegální převozníky migrantů i v Mladé Boleslavi

 ÚTVAR RYCHLÉHO NASAZENÍ si došel pro nelegální převozníky migrantů i v Mladé Boleslavi

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili devět cizinců, kteří podle nich převáželi migranty přes území Maďarska, Slovenska a Česka zpravidla do Německa či dalších států západní Evropy. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Kriminalisté zatím zadokumentovali asi 130 převezených lidí, předpokládají však, že se jejich počet zvýší. Za organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice a účast na organizované zločinecké skupině hrozí hlavnímu organizátorovi až 12 let vězení, zbylým obviněným desetileté tresty.

Reklama

Policisté se případem s krycím názvem PASS začali zabývat loni v létě, spolupracovali s kolegy z Maďarska, Slovenska i Německa.

„Organizovaná skupina měla trestnou činnost páchat zejména z prostor kanceláří jedné obchodní společnosti v Brně, která byla založena obviněnými s cílem dodávat zahraniční zaměstnance na trh práce v České republice,“ uvedl Ibehej.

Obvinění svojí činností podle vyšetřovatelů získali několik milionů korun, k převozům lidí využívali své krajany.

V souvislosti s případem provedli kriminalisté v Brně, Praze a Mladé Boleslavi pět domovních prohlídek a devět prohlídek jiných prostor a mimo jiné zajistili tři vozidla. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Brně, spolupracovali na něm policisté z krajských ředitelství, Útvar rychlého nasazení (URNA) i Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci.

Pět obviněných soud poslal podle Ibeheje do vazby. „K věci je třeba dodat, že obvinění se ke své trestné činnosti téměř bez výjimky doznali a uvedli, že se převozy začali zabývat od jara 2022. Policistům se tedy podařilo detekovat jejich činnost již při počátku jejich působení v České republice,“ doplnil mluvčí.

zdroj ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This