V areálu Betonárka Radouč byl slavnostně otevřen nový skatepark

 V areálu Betonárka Radouč byl slavnostně otevřen nový skatepark

Foto: mladaboleslav.cz

Středeční odpoledne patřilo oficiálnímu otevření nového skateparku, který město vybudovalo ve volnočasovém areálu Betonárka Radouč. Po slavnostním aktu následovala exhibice a vystoupení řady mistrů na skateboardech. Událost si nenechalo ujít ani množství příznivců tohoto sportu z řad veřejnosti, kteří pak skatepark také pomyslně pokřtili na svých prknech. Skatepark je nyní oficiálně otevřen pro veřejnost.

Reklama

Slavnostního aktu se za město zúčastnil první náměstek primátora Jiří Bouška, nechyběli zástupci rady města, jednatelé Městské společnosti sportovní a rekreační areály, zástupci projektantů či zhotovitele. „Těší mě, když vidím, že se nám skutečně podařilo vybudovat tady smysluplný areál, jak jsme si před lety předsevzali. Skateparkem to určitě nekončí, v plánu jsou i hřiště a další věci, proto věřím, že tu najdou vyžití všechny generace,“ řekl Jiří Bouška.

Foto: mladaboleslav.cz

Zastupitel a člen komise rady města pro rozvoj města a volnočasových aktivit Štěpán Neuman, který byl u projektu rovněž od počátku, poděkoval všem, kdo se na jeho vzniku podíleli, a to včetně zastupitelů, kteří hlasovali pro uvolnění peněz z rozpočtu. Výstavba skateparku stála 22 milionů bez DPH.

Foto: mladaboleslav.cz
Foto: mladaboleslav.cz

Volnočasový areál Betonárka Radouč vzniká v této lokalitě postupně, skatepark vznikl v rámci druhé etapy výstavby a shodou okolností byl otevřen na den přesně po čtrnácti letech, kdy byl na stejném místě slavnostně uveden do provozu vůbec první skatový areál v Mladé Boleslavi, tehdy složený z kovových prvků a na svou dobu moderní.

Právě otevřená skate plaza, kterou najdou sportovci v Betonárce nyní, je ovšem logicky o několik generací jinde. Její ústřední částí je betonová vana, takzvaný pool, park zčásti simuluje ulici a nabízí i oblíbené překážky, nejrůznější zábradlí, schody, kovové hrany a podobně.

Foto: mladaboleslav.cz
Foto: mladaboleslav.cz

Prvním ze sportovišť v areálu byla zhruba před dvěma lety otevřená pumptracková dráha. Sportoviště s asfaltovým povrchem tvořené klopenými zatáčkami a boulemi mohou využívat cyklisté na horských i klasických kolech. Do budoucna se počítá s dalším rozšířením areálu, v plánu je dětské a workoutové hřiště a zastřešené zázemí, kde by mohla být například kavárna. Celkem tam chce město investovat 50 milionů korun.

Areál bývalé betonárky v severní části města má rozlohu přes osm tisíc metrů čtverečních. Město z něj postupně buduje místo se sportovní a odpočinkovou zónou s návazností na rekreační využití přírodní památky Radouč.

Zdroj: mb-net.cz, ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This