V Klaudiánově nemocnici je 90 pacientů s covidem-19

 V Klaudiánově nemocnici je 90 pacientů s covidem-19

V mladoboleslavské nemocnici je dnes zhruba 90 hospitalizovaných pacientů s covidem-19, oproti minulému týdnu se tak situace nelepší. Nemocnici pomáhají vojáci, zařízení ale zatím má rezervu lůžek pro pacienty s koronavirem, jejich počty se stále mění, řekla dnes mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Ze současných zhruba 90 pacientů jich leží deset na ARO, šest na JIP, deset na umělé plicní ventilaci a 49 na jiné podpoře dýchání.

Nemocnice navýšila počty lůžek s kyslíkem

Nemocnice v minulém týdnu zvýšila počty lůžek s kyslíkem, aby se mohla postarat o všechny pacienty. “Počty dle aktuálních potřeb zvyšujeme podle personálních možností,” uvedla Kopalová. V tuto chvíli má nemocnice na jednotce intenzivní péče volných šest lůžek.

Nyní vypomáhá 14 vojáků

Nemocnice se nadále potýká s nedostatkem personálu. “Minulý týden nám chybělo téměř 60 sester, dnes se jich devět vrátilo do práce. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet v následující dnech,” řekla Kopalová.

Nemocnici nyní vypomáhá 14 vojáků, osm na covid oddělení, šest je na oddělení následné péče v Mnichově Hradišti, které pod nemocnici spadá.

Mladoboleslavská nemocnice, stejně jako další nemocnice v kraji, vyhlásila začátkem března stav hromadného postižení osob. Stav hromadného postižení je mimořádnou událostí, při níž se zdravotnické zařízení dostává do režimu provozu, kdy úroveň poskytované péče kvůli nedostatku zdrojů už neodpovídá běžnému standardu poskytování zdravotní péče v ČR.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This