V Mladé Boleslavi budou testovat lidi bez lékařské péče na infekční nemoci

 V Mladé Boleslavi budou testovat lidi bez lékařské péče na infekční nemoci

Foto: Ilustrační

V Mladé Boleslavi budou 6. a 18. května testovat na infekční nemoci lidi, kteří nemají kvalitní lékařskou péči. Jde například o lidi bez domova, narkomany, ale i o lidi, kteří do Boleslavi přijeli za prací, žijí na ubytovnách a nemají ve městě svého lékaře. Akci zajišťuje organizace Semiramis a K-centrum, informoval magistrát na svém webu.

Testování se uskuteční u podjezdu na Krásné louce ve čtvrtek 6. května od 10:00 do 12:00 a v úterý 18. května od 10:00 do 17:00. Pro zájemce bude testování bezplatné a anonymní, provádět se bude v sanitním vozidle.

Cílem je zajistit otestování na infekční nemoci u co největšího počtu bezdomovců, narkomanů či třeba právě lidí bydlících na ubytovnách. „Tyto osoby ve většině případů nevyužívají kvalitní lékařskou péči a v případě nakažení jakoukoliv infekční nemocí ji mohou dále přenášet,“ uvedl magistrát. Podobné akce se podle města osvědčily v České republice, ale i zahraničí.

O možnosti testování informují potenciální zájemce pracovníci K-Centra, které se zaměřuje na uživatele drog. „Dále o tom budou informovány také složky městské a státní policie a středisko Naděje, aby mohly nabídnout možnost testování všem potřebným osobám,“ uvedl magistrát.

Zdroj: ČTK


RK DRINK: Stodola s pozemkem uprostřed lesů na Valdštejnsku na prodej

RK DRINK Stodola na Valdštejnsku

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This