V Mladé Boleslavi do konce roku usadí molo na Krásné louce

 V Mladé Boleslavi do konce roku usadí molo na Krásné louce

Foto: mladaboleslav.cz

V Mladé Boleslavi dokončují práce na novém mole pro sportovní plavidla na Krásné louce u Jizery. Hotová je zatím část prací na přístupových schodech, molo se má instalovat zhruba v polovině prosince. Vybudování mola v prostoru loděnice vybrali lidé v prvním ročníku participativního rozpočtu v roce 2020. Přípravu ale zkomplikovalo, že území leží v záplavové zóně. Magistrát proto nechal původní projekt přepracovat a se stavbou se začalo až na konci letošního srpna. Náklady dosáhly zhruba dvou milionů korun, řekla mluvčí města Šárka Charousková.

Reklama

Bude sloužit všem, tedy pro širokou veřejnost, sportovní a skautské oddíly, otužilce, zdejší půjčovnu lodiček a paddleboardů,“ řekla Charousková. Molo o rozměrech 10,3 krát 6,4 metru bude zabetonované do břehu Jizery. „Není koncipováno jako vývaziště, tedy kotvící místo, sloužit má pouze pro nástup a výstup z vody,“ doplnila mluvčí.

Lidé z Mladé Boleslavi mohli podávat návrhy na využití části městského rozpočtu také letos. Magistrát chce stejně jako v minulých letech rozdělit milion korun. Hodnota jednoho projektu nesmí překročit částku 300.000 korun. Do letošního ročníku přišlo osm návrhů, vedení města je vyhodnotí do konce roku, uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This