V Mladé Boleslavi probíhají práce na revitalizaci vnitrobloku v severním sídlišti

 V Mladé Boleslavi probíhají práce na revitalizaci vnitrobloku v severním sídlišti

Foto: MladáBoleslav.cz

Město Mladá Boleslav revitalizuje vnitroblok na severním sídlišti poblíž křižovatky ulic Na Radouči a Jana Palacha. Stavební práce zde začaly v lednu letošního roku. Dokončení projektu je plánováno na duben. Na projekt „Zlepšení mikroklimatických podmínek v lokalitě Na Radouči“ získalo město částku přesahující 11 milionů korun z Norských fondů a Státního fondu životního prostředí ČR.

Reklama

Město při plánování projektu vycházelo z adaptační strategie na změnu klimatu, kterou si s podporou z Norských fondů nechalo zpracovat v roce 2021. Ze získaných dat mimo jiné vyplývá, že jednou z nejzranitelnějších lokalit při vlnách sucha a horka na území katastru města je právě severní sídliště.

Foto: MladáBoleslav.cz
Na místě realizace ve čtvrtek 22. února proběhlo setkání zástupců vedení města, realizační firmy, zástupců tamních bytových domů a zástupců médií. Foto: mb-net.cz

Projekt revitalizace vnitrobloku zahrnuje celkovou úpravu prostoru, osazení nové zeleně, vytvoření vodních prvků, dětského hřiště a dalšího mobiliáře. Vnitroblok má být díky úpravám atraktivnějším místem pro trávení volného času. V celé lokalitě zároveň dojde ke snížení rizik spojených s klimatickými změnami v dalších desítkách let.

Zdroj: mb-net.cz

„Jsme rádi, že tomuto místu vtiskneme přívětivější tvář. Jedná se o prostor, který si podobnou revitalizaci určitě zaslouží. Navíc se nám na investici podařilo vyjednat finance z externích zdrojů. Děkujeme za podporu Norským fondům a Státnímu fondu životního prostředí České republiky,“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Zdroj: mb-net.cz
Zdroj: mb-net.cz

Grant z Norských fondů činí přes 9,5 milionu korun a příspěvek Státního fondu životního prostředí České republiky přesahuje 1,6 milionu korun. Norské fondy přispívají ke snižování hospodářských a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru a posilují vzájemné vztahy mezi Norskem a Českou republikou.

Zdroj: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This