V Mladé Boleslavi se konal závod zimních plavců

 V Mladé Boleslavi se konal závod zimních plavců

Foto: mb-net.cz

Na Jizeře v Mladé Boleslavi se konal v sobotu 14. ledna další závod zimních plavců. Přestože v letošním ročníku nepřálo počasí pořadatelům a závody byly ohroženy z důvodu předchozích dešťů a tudíž většího toku Jizery, přesto se povedlo organizátorům závody úspěšně uskutečnit, dokonce v rekordním počtu 197 účastníků.

Reklama

Díky většímu průtoku řeky byly soutěžní tratě vedeny po proudu Jizery se společným cílem pro všechny kategorie. Soutěžilo se na vzdálenostech 1000 m, 750 m, 500 m a 250 m. Byla připravena také stometrová trať pro začínající a rekreační otužilecké plavce. Soutěže se účastnili i zahraniční plavci.

Teplota vzduchu byla 6 °C, teplota vody 4,9 °C, polojasné počasí. Závod zahájil v poledne hlavní organizátor Jiří Škvrna, předseda místních otužilců.

Zázemí celé akce poskytla nová loděnice na Krásné louce. Nezbytná byla pomoc hasičů z Podlázek a 8. oddílu vodních skautů na lodích. Své zázemí poskytl i místní oddíl Agility. Závody v Mladé Boleslavi se rok od roku stávají čím dále více populární a to nejen v Poháru zimního plavání ČR mezi zimními plavci, ale také mezi veřejností.

Nejlepšími plavci nejprestižnější tratě 1000m se stali:

Landsmannová Šárka    1975      I.PKO    0:09:06.5
Polanský Jiří       1978      USK       0:08:36.4

Nejstarším účastníky byli:

Dzuba Andrej, ročník 1942
Fialová Vladimíra, ročník 1947
Klásková Iva, ročník 1947

Zdroj: 1. otužilecký klub TJ Auto Škoda

Foto: mb-net.cz

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This