V Mladé Boleslavi spustil provoz nový parkovací dům u stadionu

 V Mladé Boleslavi spustil provoz nový parkovací dům u stadionu

Foto: mladaboleslav.cz

Nový parkovací dům u stadionu v Mladé Boleslavi byl 15. června slavnostně otevřen. Od dnešního dne tak mohou motoristé parkovací dům využívat. Dům má kapacitu 318 parkovacích míst. Část z nich je vyhrazena pro motocykly a pro imobilní občany. Jsou zde k dispozici také dobíjecí stanice pro šest elektromobilů. 

Reklama

Slavnostního otevření se zúčastnilo vedení města, zástupci provozovatele, tedy společnosti Městské parkovací domy Mladá Boleslav, zhotovitele i další hosté. „Ve stavbách parkovacích domů vidím možnost, jak danou plochu využít na maximum a tento nový parkovací dům je toho důkazem. Navíc se nám zde otevírají možnosti pro další stavební rozvoj a vytvoření nových kapacit parkovacích míst. Děkuji všem, kteří se na tomto projektu podíleli,“ uvedl primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Nový parkovací dům P+R, který byl postaven mezi městskou sportovní halou a hlavním vstupem na městský stadion, má kapacitu 318 míst, která zahrnují parkovací místa pro osobní automobily, motocykly i potřebný počet míst pro imobilní občany. Jsou zde k dispozici i dobíjecí stanice pro šest elektromobilů. 

Ceny parkovného:

Od pondělí do pátku je v době od 6 do 18 hodin první hodina zdarma, za každou další lidé zaplatí 10 korun. Od 18 do 6 ráno ve všední dny stojí parkovné deset korun, od pátečního do nedělního večera pak zaplatí 10 korun za jeden vjezd, stejně jako v době státních svátků.

Rezidenti zaplatí za parkovací místo 6 000 korun za rok, abonenti 12 000 korun ročně. Majitele motocyklů vyjde celoroční parkovací na 2 000 korun.


Sousední pozemní parkoviště nabídne dalších 60 míst:

V těsném sousedství nového parkovacího domu bude vybudováno dočasné chráněné pozemní parkoviště s kapacitou dalších zhruba 60 míst. Do parkovacího domu i parkoviště se bude vjíždět přes stejný závorový systém za stejnou cenu a podmínek dle provozního řádu.

Provozovatelem parkovacího domu je městská společnost MPDMB s.r.o. Celkové náklady na stavbu čítají zhruba 120 milionů korun. Stavba je spolufinancována z prostředků EU, přičemž předpokládaná výše dotace je téměř 76,5 mil. Kč. Do budoucna se počítá s rozšířením parkovacího domu o další podlaží a druhou věž.

Zdroj: mb-net.cz, Foto: mladaboleslav.cz

1 Komentář

  • Zajímá mne, kolik si platí stavební firma za pronájem té reklamní plachty, která celou stavbu hyzdí. Myslím si, že nic. Nebo to jde někomu do kapsy? Jsem toho názoru, že na veřejných budovách by reklama být neměla a pokud ano, tak na místech k tomu určených a oficiálně. Poprosím kontrolní orgány o prověření.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This