Varovný výstřel i střelba do pneumatik. Policisté z Mnichova Hradiště stíhali mladého řidiče

 Varovný výstřel i střelba do pneumatik. Policisté z Mnichova Hradiště stíhali mladého řidiče

Policisté z Mnichova Hradiště chtěli zastavit k silniční kontrole jednadvacetiletého muže. Řidič ale před policisty začal ujíždět a dokonce se snažil vytlačit policejní vozidlo ze silnice. Po patnácti minutách pronásledování, varovných výstřelech i střelbě do pneumatik, skončil řidič s autem v poli. Nyní muži hrozí až šest let vězení.

Reklama

V nočních hodinách 22. srpna policisté z Mnichova Hradiště poznali za volantem osobního vozidla Škoda muže, o kterém věděli, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Hlídka chtěla muže zastavit k silniční kontrole, ale řidič nereagoval jak na světelné a zvukové výzvy, tak ani na výzvy megafonem a před policisty začal ujíždět.

Ve chvíli, kdy se policisté snažili muže předjet, reagoval on vytlačováním policejního vozidla ze silnice. Takto policisty ohrožoval na životě nebo zdraví. Policisté byli nuceni použít i varovný výstřel do vzduchu, když ani tak muž nezastavil, vystřelil policista několikrát na zadní kolo ujíždějícího vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová

Po asi patnácti minutách pronásledování skončilo ujíždějící vozidlo v poli a řidič z místa utekl. Vzhledem k tomu, že policisté dobře věděli, o koho se jedná, nebyl problém s jeho vypátráním. Než si ale policisté stihli pro muže dojít, sám se dostavil na policejní služebnu, kde se ke všemu doznal.

Mezitím policisté zjistili, že vozidlo, kterým ujížděl si muž bez dovolení „vypůjčil“ od svého kamaráda, ten jej mezitím stihl nahlásit jako odcizené.

Vzhledem ke všem těmto skutečnostem zahájili mladoboleslavští kriminalisté trestní stíhání jednadvacetiletého muže a obvinili jej z přečinu násilí proti úřední osobě a neoprávněného užívání cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí až šestiletý trest odnětí svobody,“ dodala Barbora Schneeweissová

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This