Většina provozů ve Škoda Auto funguje po dovolené na všechny směny

 Většina provozů ve Škoda Auto funguje po dovolené na všechny směny

Většina provozů v automobilce Škoda Auto bude v příštím týdnu fungovat na plný počet směn. Po celozávodní dovolené se tak již dva týdny v řadě daří stabilizovat výrobu, která byla narušená nedostatkem dílů. Uvedl to dnes týdeník Škodovácký odborář.

Reklama

Ve výrobě vozů odpadne v příštím týdnu pouze jediná směna, a to sobotní ranní směna v mladoboleslavské lakovně, předcházející noční směna z pátku na sobotu bude v omezeném režimu. S některými směnami v omezeném režimu se pak počítá v lisovnách. Ostatní provozy výroby vozů v Mladé Boleslavi a Kvasinách pojedou bez omezení, pokud se nestane něco mimořádného. V různých dalších provozech pak odpadnou ještě některé další směny.

Automobilky se potýkají s nedostatkem dílů, který započal během pandemie koronaviru. Například Škodě Auto chyběly čipy do palubní elektroniky, kvůli lednovému požáru u jednoho z dodavatelů chyběly firmy také dveřní výplně. Výpadek nastal například i u USB portů. Milion vozů se letos Škodě vyrobit nepodaří, cokoliv nad 800.000 vozů ale bude pozitivní výsledek, řekl ČTK již dříve předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.

Škoda Auto loni zákazníkům na celém světě dodala 878.200 vozů, což je o 12,6 procenta meziročně méně. Automobilka loni zvýšila nekonsolidovaný čistý zisk o 48 procent na 22,41 miliardy korun. Nekonsolidované tržby se snížily o 0,4 procenta na 422,6 miliardy.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This