Vodné a stočné v Mladé Boleslavi od ledna zdraží téměř o 13 procent

 Vodné a stočné v Mladé Boleslavi od ledna zdraží téměř o 13 procent

Cena vodného a stočného v Mladé Boleslavi a v dalších městech a obcích Mladoboleslavska od 1. ledna 2023 stoupne v průměru o 12,9 procenta na 121,60 Kč za metr krychlový. Důvodem je zdražování energií a dalších nákladů. Letos průměrná cena činí 107,65 korun. O zdražení dnes rozhodlo představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) Mladá Boleslav. Nový ceník zveřejnila firma na webu.

Reklama

„Dopadlo to lépe, než jsme čekali, a jsem rád, že jsme výsledné zdražení udrželi pod roční inflací a pohybujeme se spíš na spodní hranici toho, jak šla cena nahoru jinde, navíc jsme nemuseli zdražovat v průběhu letošního roku,“ řekl ČTK ředitel společnosti Vladimír Stehlík.

VaK Mladá Boleslav zásobuje pitnou vodou zhruba 100.000 lidí na Mladoboleslavsku, odebranou vodu čistí ve svých čistírnách odpadních vod. Podle výroční zprávy provozuje na Mladoboleslavsku 40 vodovodních systémů, zdrojem pitné vody je podzemní voda převážně z vlastních zdrojů.

Vodné a stočné se Mladé Boleslavi zdražovalo i před rokem, a to zhruba o šest procent.

O zdražení rozhodlo minulý týden také představenstvo společnosti Vodárny Kladno – Mělník (VKM), vodné a stočné od ledna zdraží ze 115 na 140 korun za metr krychlový.

zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This