Vyšetřování požáru v Mladé Boleslavi. Policisté zatím nevylučují ani úmyslné založení

 Vyšetřování požáru v Mladé Boleslavi. Policisté zatím nevylučují ani úmyslné založení

Při vyšetřování příčin rozsáhlého víkendového požáru v Mladé Boleslavi, který podle předběžných odhadů způsobil škodu přes jednu miliardu korun, pracují hasičští a policejní vyšetřovatelé se třemi verzemi. Nevylučují možnost úmyslného založení, variantou je též nedbalost nebo technická závada. Uvedla dnes policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Dnes pokračuje ohledání místa za použití techniky, nasadili jsme i drony, na místě jsou odborníci,“ řekla Schneeweissová. Vyšetřovatelé vyslechnou zástupce firem, kterým požár způsobil škodu. Podle Schneeweissové jde o více společností. Vyšetřovatelé budou postupně upřesňovat výši škody a vylučovat možnosti příčiny.

Oheň zasáhl průmyslové prostory v blízkosti nádraží, nejvíce dvě výrobní a skladovací haly, které využívá firma Grupo Antolin Turnov. Společnost vyrábí interiérové díly pro automobilový průmysl, specializuje se na vstřikování plastů a montáž interiérových dílů aut. Na místě, kde hořelo, sídlí jejich pobočka. V halách byly podle policie plastové součásti aut a linky na jejich výrobu. Kamila Andrlová z Grupo Antolin Turnov dnes odmítla podávat jakékoliv vyjádření. „Jsme plně k dispozici vyšetřovacímu týmu, ale víc nechceme sdělovat,“ řekla Andrlová.

Požár zasáhl jednoho z dodavatelů Škody Auto

Mluvčí automobilky Škoda Auto Martina Špittová uvedla, že rozsáhlý požár zasáhl jednoho z dodavatelů firmy. Rozsah dopadu do objemu výroby vozů nyní Škoda prověřuje, záležitost ale nebude blíže komentovat.

Při požáru, během kterého nebyl naštěstí nikdo zraněn, zasahoval také Hasičský záchranný sbor společnosti Škoda Auto. Aktuálně prověřujeme rozsah dopadu této události do objemu výroby vozů. Celá věc je dále v šetření Policie České republiky. Prosíme o pochopení, ale tuto záležitost nebudeme dále blíže komentovat,“ řekla Špittová.

U požáru v Mladé Boleslavi, ke kterému vyjeli hasiči v sobotu kolem 20:30, zasahovalo přes 100 hasičů. Na několik hodin vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Šlo o jeden z nejničivějších požárů v Česku. Doposud nejvyšší škodu za čtyři miliardy korun způsobil v roce 2015 požár areálu Unipetrolu v Záluží u Litvínova.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This